42 akumulatory, przegląd recenzji, rok 2020
Zbliża się koniec 2020 roku, a na prośbę czytelników postanowiłem zebrać wszystkie tegoroczne recenzje akumulatorów w jednym artykule. Oczywiście tutaj będą przedstawione w mocno skróconej formie, ale celem artykułu nie jest pokazanie wszystkiego, lecz przygotowanie pewnego rodzaju „wyciągu”.
W zeszłym roku opublikowałem podobny artykuł, ale wtedy prawie wszystkie akumulatory były markowe i pochodziły z Nkon, a tutaj większość jest z AliExpress.
Uwaga do recenzji.
Większość akumulatorów pochodzi z AliExpress/Alibaba, ale są też egzemplarze kupione w sklepie Nkon oraz przysłane przez czytelników.
Podział na klasy jest umowny, ale ułatwia zrozumienie przeznaczenia poszczególnych akumulatorów. Nazwy akumulatorów z zabezpieczeniem wyróżniono pogrubieniem.
— Wstęp
Wysokoprądowe
— Basen Y25 18650 2500mAh 22A
— Vapcell K25 18650 2500mah 20A
— Vapcell S30 18650 3000mAh 25A
— Samsung INR18650-25S
— Basen BS217A 21700, 4000mAh
— Basen BS26003 26650, 4,5Ah
— Wykresy porównawcze
Średnia klasa
— BASEN B30 18650 3000mAh
— Vapcell K30 18650 3000mah 15A
— Vapcell INR18650 3000mah 20A
— Vapcell N1830A 18650 3000mah 15A
— Vapcell P1830A 18650 3000mah 15A
— Vapcell G45 21700 4500mah 20A
— Vapcell G53 26650 5300mah 20A
— Samsung INR18650-25R z AliExpress po 3 latach
— LG HG2 ze sklepu stacjonarnego
— Wykresy porównawcze
Wysokopojemnościowe
— BASEN O35, 18650 3500mAh
— BASEN BS186A, 18650 3500mAh
— Vapcell F35 18650 3500mah 10A
— Vapcell N1835A 18650 3500mah 10A
— Sanyo NCR18650GA 3500mah
— Vapcell G50 21700 5000mah 15A
— Wykresy porównawcze
Pozostałe Li-Ion
— TrustFire 14500
— Vapcell INR14500 1000mah 10A H10
— Vapcell T8 INR16340 850mah 3A
— Vapcell M11 18350 1100mah 9A
— VapCell INR26350 A20 2000mAh
— Wykresy porównawcze
Z zabezpieczeniem i ładowaniem
— Vapcell P1418 14500 1800mah 1.5v
— Vapcell P1608A 16340 800mah
— Vapcell P1835A 18650 3500mah 10A
LiFePO4
— VapCell IFR10370 140mAh
— JGNE HTCFR18650 1600mAh
— JGNE HTCFR18650 1800mAh
— JGNE 26650 - 2300mAh
— JGNE 26650 - 3000mAh
— JGNE 26650 - 3600mAh
— Lithium Werks ANR26650M1-B 2500mAh
— Vapcell IFR26650 2600mah 3.2V 55A/75A
— Vapcell IFR32700 6500mah 30A G65
— VariCore 32700 LiFePO4
— Liitokala 32700 LiFePO4
— Liitokala LiFePO4 32Ah
.
Metodyka testów nie różniła się od tej stosowanej we wcześniejszych testach: najpierw wstępny cykl w prostej ładowarce z funkcją rozładowania i pomiarem pojemności, a następnie cykle przy prądach 0.2, 0.5, 1C, a dalej zależnie od sytuacji: dla jednych 1, 2, 3, 4C, dla innych 2C, 10, 15, 20A.
Podczas testów starałem się trzymać tej samej metodyki, dlatego wyniki w tym zbiorczym artykule będą przedstawione według jednego schematu:
1. Rodzaj opakowania, cena, link do sklepu, link do recenzji
2. Wygląd
3. Wymiary, masa
4. Cykl „treningowy”
5. Wykres ładowania w zalecanym „normalnym” trybie po rozładowaniu prądem 0.2C
6. Wykres rozładowania pierwszego akumulatora różnymi prądami, zdjęcia termowizyjne dla trzech najwyższych trybów
7. To samo dla drugiego
8. Pomiar impedancji przed testami, po „treningu” i na końcu
Czasami dodawałem też pomiar pojemności przy użyciu zwykłego obciążenia elektronicznego; robiłem to, zanim pojawił się EBC-A40L.
Od zeszłego roku mój zestaw sprzętu powiększył się o co najmniej dwa urządzenia: tester ZKEtech EBC-A40L i ładowarkę Vapcell S4.

Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko + karton
Cena – $10.02 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji
Rzeczywisty producent ogniw jest nieznany, najbliższe odpowiedniki to VTC5 i INR18650-25R

Basen Y25
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $12.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Akumulatory plasują się pośrodku między ogniwami wysokoprądowymi a uniwersalnymi, ponieważ deklarowany prąd wynosi do 35A

Vapcell K25
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $15.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Wyniki testów są bardzo zbliżone do VTC6.

Vapcell S30 18650 3000mah 25A
Powrót do spisu treści
Opakowanie - brak
Cena - $9.32 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
.
Dane techniczne
Napięcie nominalne: 3.6 V
Końcowe napięcie rozładowania: 2.5 V
Końcowe napięcie ładowania: 4.2 V
Maksymalny prąd ładowania: 4 A
Pojemność: 2500 mAh
Prąd rozładowania: 25 A
Maksymalny prąd: 35 A
Rezystancja wewnętrzna: <15 mΩ
Nowość, która zastępuje popularne 25R

INR18650-25S
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie - karton
Cena - $11.53 za parę
Link do produktu
Link do recenzji

Nie znalazłem odpowiednika tych ogniw wśród markowych produktów. Co więcej, dwa z trzech otrzymanych akumulatorów różniły się także kształtem styku dodatniego.

Basen BS217A 21700, 4000 mAh
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – karton
Cena – 12,60 USD za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Pod względem wyglądu i parametrów przypominają VapCell IMR 26650, poza tym nic o nich nie wiadomo

Basen BS26003
Powrót do spisu treści
Porównano tylko akumulatory w rozmiarze 18650: 3 sztuki o pojemności 2,5 Ah i jeden 3 Ah.


Przy 20 A na prowadzenie wysunął się Y25, ale napięcie wyraźnie spadło. Średnio wszystkie modele 2,5 Ah wypadają podobnie, a wygrywa tylko S30.

Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – 12,33 USD za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Parametry

Okazało się, że akumulatory to przepakowane, popularne Murata VTC6. Świadczy o tym oznaczenie na zaworze bezpieczeństwa.

BASEN B30
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $12.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Moim zdaniem to przeciętne akumulatory, prąd wynosi zaledwie do 15 A, podczas gdy w średniej klasie standardem jest 20 A

Vapcell K30
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $14.99 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Testy i porównania wskazują, że najprawdopodobniej są to przepakowane VTC6

Vapcell INR18650
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $16.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Kluczową różnicą tych akumulatorów jest zabezpieczenie przystosowane do prądu 15 A, choć w rzeczywistości wytrzymują nawet 20 A.

Vapcell N1830A
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie — plastikowe etui
Cena — $18.99 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Kluczowa różnica w porównaniu z innymi akumulatorami to zabezpieczenie na dodatnim biegunie. Nie wiem, co w tym lepszego.

Vapcell P1830A
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie — plastikowe etui
Cena — $14.99 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji


Vapcell G45
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $14.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Dane techniczne

Najpojemniejsze ogniwa 26650, jakie miałem, mimo deklarowanego prądu do 20 A

Vapcell G53
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – brak
Cena – $14.17 za 4 szt.
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Zwykłe 25R, ale kilka sztuk było „zleżałych”; przypuszczalnie oryginalne

INR18650-25R
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – brak
Cena – $8.8 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Zwykłe „czekoladki”, jedyna różnica jest taka, że kupiłem je stacjonarnie.

LG HG2
Powrót do spisu treści
Wykresy dotyczą wyłącznie ogniw w rozmiarze 18650. Porównano je w trzech trybach: 0,2C, 10 A oraz 15–20 A, zależnie od akumulatora.

Już widać, że jeden akumulator wyraźnie wysuwa się na prowadzenie

Tak, może to zaskakiwać, ale na szczycie znalazł się model VapCell, a sprawdzony HG2 wypadł gorzej od pozostałych, przegrywając w zasadzie tylko z K30, który od początku nie radzi sobie z prądem powyżej 15 A

Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko + karton
Cena – $10.74 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Szczegółowych parametrów nie podano. Deklarowana pojemność to 3500 mAh, a prąd ciągły – 12 A

BASEN O35
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – karton
Cena – $21.49 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
W rzeczywistości to te same ogniwa Basen O35 co w Tesli, tyle że z układem zabezpieczającym. Deklarowana pojemność to 3500 mAh, prąd – 10 A

BASEN BS186A
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $13.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Całkiem niezłe ogniwa, zbliżone do Samsunga 35E.

Vapcell F35
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie - plastikowe etui
Cena - $16.80 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Akumulatory 3500 mAh, wyposażone w układ zabezpieczający, ale próg zadziałania jest bardzo wysoki, około 21 A


Vapcell N1835A
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie - brak
Cena - $10 za parę
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Oprócz zwykłego testu przeprowadzono tu również test żywotności.

Świetne akumulatory, choć w tym przypadku można się było tego spodziewać.

Sanyo NCR18650GA
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $14.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Z nieoficjalnych informacji wynika, że to przepakowane, całkiem niezłe Samsung INR21700-50G

Vapcell G50
Powrót do spisu treści
Porównanie przeprowadzono w trzech trybach: 0.2, 1C i 10A. Niektóre akumulatory mogły pracować przy prądzie większym niż 10 A, a jeden tylko przy 5.1 A, więc postanowiłem przyjąć górny limit 10 A


VapCell N1835A zachował się bardzo ciekawie: oddał maksymalną pojemność, mimo że ma układ zabezpieczający. Odbiło się to jednak na pojemności wyrażonej w Wh.

Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – kartonowe
Cena – $12.41 (4 szt.)
Link do produktu
Link do recenzji
W zasadzie brak danych technicznych, podano pojemność 900 mAh. Mogę powiedzieć, że akumulatory są całkiem dobrej jakości i mają układ zabezpieczający

TrustFire 14500
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $11.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne
Napięcie nominalne- 3.60V
Napięcie końcowe ładowania- 4.20V
Napięcie końcowe rozładowania- 2.50V
Typowa pojemność- 1000mAh (rozładowanie 0.2C)
Minimalna pojemność- 900mAh (rozładowanie 0.2C)
Rezystancja wewnętrzna- maks.:18mΩ(AC 1kHz)
Standardowy prąd ładowania- 500mA, CCCV, odcięcie przy 50mA
Prąd szybkiego ładowania- 1500mA
Maksymalny ciągły prąd rozładowania- 10A
Dość rzadkie akumulatory. W rozmiarze 14500 mają nie tylko pojemność 1Ah, ale też prąd rozładowania do 10A.

Vapcell INR14500
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie - plastikowe pudełko
Cena - $7.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Dość przeciętne akumulatory. Nie dość, że nie wytrzymały deklarowanego prądu 3A, to jeszcze miały rozrzut parametrów.

Vapcell T8
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie - plastikowe pudełko
Cena - $12.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Ogólnie ciekawe akumulatory, ale przy deklarowanym prądzie 9A w rzeczywistości dobrze radzą sobie tylko z 6.6A.

Vapcell M11
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $13.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Dość nietypowy format — dwie sztuki są tylko nieco dłuższe niż standardowy 26650.

VapCell A20
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $14.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji
Parametry
Napięcie nominalne – 3.60V
Napięcie końcowe ładowania – 4.20V
Napięcie końcowe rozładowania – 2.50V
Typowa pojemność – 2200mAh (0.2C)
Minimalna pojemność – 2150mAh (0.2C)
Rezystancja wewnętrzna – maks. 50mΩ(AC 1kHz)
Standardowy prąd ładowania – 500mA, CCCV, odcięcie przy 100mA
Prąd szybkiego ładowania – 1500mA
Maksymalny ciągły prąd rozładowania – 4A
Temperatura pracy – ładowanie: 0°C ~ 45°C
Rozładowanie: -20°C~75°C
Całkiem niezłe akumulatory, rzeczywiście mogą oddawać prąd większy niż deklarowane 4A bez przegrzewania. Ponadto deklarowany zakres temperatury pracy sięga -20°C.

Vapcell L22
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $15.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Nietypowe akumulatory — w zasadzie jest to ogniwo 14430 z układem ładowania i przetwornicą na 1.5 V, z zabezpieczeniem przed przeciążeniem i nadmiernym rozładowaniem.

Vapcell P1418
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $15.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Co ciekawe, okazały się lepsze niż „niezabezpieczone” 16340

Vapcell P1608A
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $19.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Akumulatory o dużej pojemności, z ładowarką i zabezpieczeniem, zdolne dostarczyć prąd 10 A i mające pojemność 3500 mAh, a do tego prawdopodobnie z markowymi ogniwami

Vapcell P1835A
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $9.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Najmniejsze cylindryczne akumulatory litowe, jakie miałem w rękach, a do tego LiFePO4.

VapCell IFR10370
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – brak
Cena – €3.5 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePO4
Napięcie nominalne: 3,2 V
Maksymalny prąd ładowania: 1,5 A
Pojemność: 1600 mAh
Ciągły prąd rozładowania: 3C (około 4,8 A)
Rezystancja wewnętrzna: <40 mΩ
Obciążenie impulsowe: 10 A / 5 sekund

HTCFR18650
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – brak
Cena – €3.9 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePO4
Napięcie nominalne: 3,2 V
Maksymalny prąd ładowania: 1,8 A
Pojemność: 1800 mAh
Rezystancja wewnętrzna: <40 mΩ
Obciążenie impulsowe: 10 A/5 sekund

HTCFR18650
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – brak
Cena – €7.5 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePo4
Napięcie nominalne: 3,2V
Maksymalny prąd ładowania: 11,5A
Pojemność: 2300mAh
Prąd rozładowania: do 20C (około 46A)
Rezystancja wewnętrzna: <12 mΩ
Obciążenie impulsowe: 70A/10 sekund
Akumulatory wysokoprądowe. Przy takich prądach problemem staje się już ich pobranie z zacisków, a prąd ładowania 46A robi wrażenie.

JGNE 26650 - 2300mAh
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – brak
Cena – €6.9 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePo4
Napięcie nominalne: 3,2V
Końcowe napięcie rozładowania: 2,5V
Końcowe napięcie ładowania: 3,6V
Maksymalny prąd ładowania: 9A
Pojemność: 3000mAh
Prąd rozładowania: do 10C (około 30A)
Rezystancja wewnętrzna: <15 mΩ
Obciążenie impulsowe: 45A/5 sekund
Nic szczególnie ciekawego, zwykłe akumulatory

JGNE 26650-3000mAh
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – brak
Cenaa href=a href=a href=a href= – €6.5 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePo4
Napięcie nominalne: 3,2V
Końcowe napięcie rozładowania: 2,5V
Końcowe napięcie ładowania: 3,6V
Maksymalny prąd ładowania: 3.4A
Pojemność: 3600 mAh
Prąd rozładowania: 10,2A
Rezystancja wewnętrzna: <30 mΩ
Obciążenie impulsowe: 10,2A/5 sekund
Wiem, brzmi to nietypowo, ale tak, to akumulatory LiFePO4 o dużej pojemności, wynoszącej 3600mAh

JGNE 26650-3600mAh
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie - karton
Cena - €9.98 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Najważniejsze parametry:
Pojemność - 2.4/2.5Ah
Maksymalny prąd ciągły - 50A
Napięcie — 3.3V

To jedne z najciekawszych i chyba najlepsze jakościowo akumulatory LiFePO4, jakie miałem w testach

ANR26650M1-B
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie - plastikowe etui
Cena - $15.98 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Parametry

Ogólnie rzecz biorąc, to bardzo dobre akumulatory, szkoda tylko, że są dość drogie.

Vapcell IFR26650
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – karton
Cena – $14.99 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne

Miałem już kiedyś recenzje podobnych ogniw Litokala i VariCore. Moim zdaniem wypadają gorzej niż wariant VapCell, choć oczywiście pod względem ceny są znacznie ciekawsze.

Vapcell IFR32700
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – karton
Cena – $8.20 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne
W karcie katalogowej podano ponad 5.5 Ah, w opisie 6.5 Ah, a niektórzy sprzedawcy podają nawet 7 Ah.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że zamiast obiecanych 6500 otrzymaliśmy tylko 5700–5800 :(

VariCore 32700 LiFePO4
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – karton
Cena – $8.26 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Wyglądem i deklarowanymi parametrami przypominają VariCore 32700 LiFePO4, ale w przeciwieństwie do nich mają rzeczywistą pojemność 6500 mAh, a także niższą rezystancję wewnętrzną.

Liitokala 32700 LiFePO4
Powrót do spisu treści
.
Opakowanie – folia
Cena – 40,60 USD za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne
Pojemność — 32 Ah
Napięcie — 3,2 V
Prąd rozładowania — 3–5C (czyli odpowiednio 96–160 A)
Prąd ładowania — 1C (32 A)
Napięcie końcowe ładowania — 3.65V
Prąd końcowy ładowania — 1,5 A
Napięcie końcowe rozładowania — 2.5V
Minimalne napięcie — 2V
Masa — 631 g
Wymiary — 141х101х22мм
Akumulatory te trafiły do artykułu przypadkiem, ponieważ nie są cylindryczne, ale same w sobie są interesujące. Niestety ich pojemność była znacznie niższa od deklarowanej. Testowałem je przy prądach do 40–60 A i spisują się świetnie.

Liitokala LiFePO4 32 Ah
Powrót do spisu treści
Zestawienie zbiorcze.
Oczywiście porównanie pojemności do ceny jest bardzo przybliżone, bo jedne akumulatory są sprzedawane w zestawie z obudową, do innych trzeba doliczyć płatną wysyłkę, a w przypadku jeszcze innych trudno było znaleźć cenę. Między innymi dlatego w recenzji podaję głównie cenę za parę — w takim przypadku cena w przeliczeniu na jedną sztukę jest bardziej realistyczna i łatwiej ją uwzględnić w obliczeniach.

W zestawieniu zabrakło czterech akumulatorów, które w tym przypadku są już zupełnie „nie w temacie”.
CSB HRL-1234W
HJ802540
Akumulator do tabletu Teclast Tbook 10S
Akumulator BL1013
Oczywiście można powiedzieć, że większość akumulatorów jest albo identyczna, albo bardzo podobna, ale niektóre i tak zapadły mi w pamięć bardziej niż pozostałe. Nie chodzi tu o to, że mają lepsze parametry albo są tańsze od innych — po prostu wyróżniały się na tle reszty.
Vapcell N1830A i P1830A -18650 3 Ah i zabezpieczenie na prąd 20 A
BASEN O35 - ogniwa, które prawdopodobnie są stosowane w Tesli.
Vapcell G50 21700 5000mah 15A - największy prąd obciążenia wśród wysokopojemnościowych ogniw 21700
VapCell INR26350 A20 - nietypowy format
VapCell IFR10370 - najmniejsze ogniwa LiFePO4, jakie mi się trafiły, choć same akumulatory są takie sobie, aż szkoda
Lithium Werks ANR26650M1-B - piękne, a zarazem wysokiej jakości akumulatory
Vapcell P1418 14500 1800mah 1.5v - nietypowo widzieć litową baterię 1,5 V, choć tutaj zawdzięcza to przetwornicy.
Na ten rok testy akumulatorów dobiegły końca, ale jak to mówią — poszukiwania trwają :)
W zeszłym roku opublikowałem podobny artykuł, ale wtedy prawie wszystkie akumulatory były markowe i pochodziły z Nkon, a tutaj większość jest z AliExpress.
Uwaga do recenzji.
Większość akumulatorów pochodzi z AliExpress/Alibaba, ale są też egzemplarze kupione w sklepie Nkon oraz przysłane przez czytelników.
Podział na klasy jest umowny, ale ułatwia zrozumienie przeznaczenia poszczególnych akumulatorów. Nazwy akumulatorów z zabezpieczeniem wyróżniono pogrubieniem.
Spis treści:
— Wstęp
Wysokoprądowe
— Basen Y25 18650 2500mAh 22A
— Vapcell K25 18650 2500mah 20A
— Vapcell S30 18650 3000mAh 25A
— Samsung INR18650-25S
— Basen BS217A 21700, 4000mAh
— Basen BS26003 26650, 4,5Ah
— Wykresy porównawcze
Średnia klasa
— BASEN B30 18650 3000mAh
— Vapcell K30 18650 3000mah 15A
— Vapcell INR18650 3000mah 20A
— Vapcell N1830A 18650 3000mah 15A
— Vapcell P1830A 18650 3000mah 15A
— Vapcell G45 21700 4500mah 20A
— Vapcell G53 26650 5300mah 20A
— Samsung INR18650-25R z AliExpress po 3 latach
— LG HG2 ze sklepu stacjonarnego
— Wykresy porównawcze
Wysokopojemnościowe
— BASEN O35, 18650 3500mAh
— BASEN BS186A, 18650 3500mAh
— Vapcell F35 18650 3500mah 10A
— Vapcell N1835A 18650 3500mah 10A
— Sanyo NCR18650GA 3500mah
— Vapcell G50 21700 5000mah 15A
— Wykresy porównawcze
Pozostałe Li-Ion
— TrustFire 14500
— Vapcell INR14500 1000mah 10A H10
— Vapcell T8 INR16340 850mah 3A
— Vapcell M11 18350 1100mah 9A
— VapCell INR26350 A20 2000mAh
— Wykresy porównawcze
Z zabezpieczeniem i ładowaniem
— Vapcell P1418 14500 1800mah 1.5v
— Vapcell P1608A 16340 800mah
— Vapcell P1835A 18650 3500mah 10A
LiFePO4
— VapCell IFR10370 140mAh
— JGNE HTCFR18650 1600mAh
— JGNE HTCFR18650 1800mAh
— JGNE 26650 - 2300mAh
— JGNE 26650 - 3000mAh
— JGNE 26650 - 3600mAh
— Lithium Werks ANR26650M1-B 2500mAh
— Vapcell IFR26650 2600mah 3.2V 55A/75A
— Vapcell IFR32700 6500mah 30A G65
— VariCore 32700 LiFePO4
— Liitokala 32700 LiFePO4
— Liitokala LiFePO4 32Ah
Wstęp
.
Metodyka testów nie różniła się od tej stosowanej we wcześniejszych testach: najpierw wstępny cykl w prostej ładowarce z funkcją rozładowania i pomiarem pojemności, a następnie cykle przy prądach 0.2, 0.5, 1C, a dalej zależnie od sytuacji: dla jednych 1, 2, 3, 4C, dla innych 2C, 10, 15, 20A.
Podczas testów starałem się trzymać tej samej metodyki, dlatego wyniki w tym zbiorczym artykule będą przedstawione według jednego schematu:
1. Rodzaj opakowania, cena, link do sklepu, link do recenzji
2. Wygląd
3. Wymiary, masa
4. Cykl „treningowy”
5. Wykres ładowania w zalecanym „normalnym” trybie po rozładowaniu prądem 0.2C
6. Wykres rozładowania pierwszego akumulatora różnymi prądami, zdjęcia termowizyjne dla trzech najwyższych trybów
7. To samo dla drugiego
8. Pomiar impedancji przed testami, po „treningu” i na końcu
Czasami dodawałem też pomiar pojemności przy użyciu zwykłego obciążenia elektronicznego; robiłem to, zanim pojawił się EBC-A40L.
Od zeszłego roku mój zestaw sprzętu powiększył się o co najmniej dwa urządzenia: tester ZKEtech EBC-A40L i ładowarkę Vapcell S4.

Powrót do spisu treści
Basen Y25 2,5Ah 22A
.
Opakowanie – plastikowe pudełko + karton
Cena – $10.02 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji
Rzeczywisty producent ogniw jest nieznany, najbliższe odpowiedniki to VTC5 i INR18650-25R

Basen Y25
Powrót do spisu treści
Vapcell K25 2.5Ah 20A
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $12.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Akumulatory plasują się pośrodku między ogniwami wysokoprądowymi a uniwersalnymi, ponieważ deklarowany prąd wynosi do 35A

Vapcell K25
Powrót do spisu treści
Vapcell S30 3Ah 25A
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $15.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Wyniki testów są bardzo zbliżone do VTC6.

Vapcell S30 18650 3000mah 25A
Powrót do spisu treści
Samsung INR18650-25S
Opakowanie - brak
Cena - $9.32 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
.
Dane techniczne
Napięcie nominalne: 3.6 V
Końcowe napięcie rozładowania: 2.5 V
Końcowe napięcie ładowania: 4.2 V
Maksymalny prąd ładowania: 4 A
Pojemność: 2500 mAh
Prąd rozładowania: 25 A
Maksymalny prąd: 35 A
Rezystancja wewnętrzna: <15 mΩ
Nowość, która zastępuje popularne 25R

INR18650-25S
Powrót do spisu treści
Basen BS217A 21700 4 Ah
.
Opakowanie - karton
Cena - $11.53 za parę
Link do produktu
Link do recenzji

Nie znalazłem odpowiednika tych ogniw wśród markowych produktów. Co więcej, dwa z trzech otrzymanych akumulatorów różniły się także kształtem styku dodatniego.

Basen BS217A 21700, 4000 mAh
Powrót do spisu treści
Basen BS26003 26650 4,5 Ah
.
Opakowanie – karton
Cena – 12,60 USD za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Pod względem wyglądu i parametrów przypominają VapCell IMR 26650, poza tym nic o nich nie wiadomo

Basen BS26003
Powrót do spisu treści
Wykresy porównawcze
Porównano tylko akumulatory w rozmiarze 18650: 3 sztuki o pojemności 2,5 Ah i jeden 3 Ah.


Przy 20 A na prowadzenie wysunął się Y25, ale napięcie wyraźnie spadło. Średnio wszystkie modele 2,5 Ah wypadają podobnie, a wygrywa tylko S30.

Powrót do spisu treści
BASEN B30 18650 3 Ah
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – 12,33 USD za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Parametry

Okazało się, że akumulatory to przepakowane, popularne Murata VTC6. Świadczy o tym oznaczenie na zaworze bezpieczeństwa.

BASEN B30
Powrót do spisu treści
Vapcell K30 18650 3 Ah 15 A
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $12.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Moim zdaniem to przeciętne akumulatory, prąd wynosi zaledwie do 15 A, podczas gdy w średniej klasie standardem jest 20 A

Vapcell K30
Powrót do spisu treści
Vapcell INR18650 3000mah 20A
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $14.99 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Testy i porównania wskazują, że najprawdopodobniej są to przepakowane VTC6

Vapcell INR18650
Powrót do spisu treści
Vapcell N1830A 18650 3000mah 15A
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $16.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Kluczową różnicą tych akumulatorów jest zabezpieczenie przystosowane do prądu 15 A, choć w rzeczywistości wytrzymują nawet 20 A.

Vapcell N1830A
Powrót do spisu treści
Vapcell P1830A 18650 3000mah 15A
.
Opakowanie — plastikowe etui
Cena — $18.99 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Kluczowa różnica w porównaniu z innymi akumulatorami to zabezpieczenie na dodatnim biegunie. Nie wiem, co w tym lepszego.

Vapcell P1830A
Powrót do spisu treści
Vapcell G45 21700 4500mah 20A
.
Opakowanie — plastikowe etui
Cena — $14.99 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji


Vapcell G45
Powrót do spisu treści
Vapcell G53 26650 5300mah 20A
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $14.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Dane techniczne

Najpojemniejsze ogniwa 26650, jakie miałem, mimo deklarowanego prądu do 20 A

Vapcell G53
Powrót do spisu treści
INR18650-25R z Ali po 3 latach
.
Opakowanie – brak
Cena – $14.17 za 4 szt.
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Zwykłe 25R, ale kilka sztuk było „zleżałych”; przypuszczalnie oryginalne

INR18650-25R
Powrót do spisu treści
LG HG2 kupione stacjonarnie
.
Opakowanie – brak
Cena – $8.8 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Zwykłe „czekoladki”, jedyna różnica jest taka, że kupiłem je stacjonarnie.

LG HG2
Powrót do spisu treści
Wykresy porównawcze
Wykresy dotyczą wyłącznie ogniw w rozmiarze 18650. Porównano je w trzech trybach: 0,2C, 10 A oraz 15–20 A, zależnie od akumulatora.

Już widać, że jeden akumulator wyraźnie wysuwa się na prowadzenie

Tak, może to zaskakiwać, ale na szczycie znalazł się model VapCell, a sprawdzony HG2 wypadł gorzej od pozostałych, przegrywając w zasadzie tylko z K30, który od początku nie radzi sobie z prądem powyżej 15 A

Powrót do spisu treści
BASEN O35, 18650 3500 mAh
.
Opakowanie – plastikowe pudełko + karton
Cena – $10.74 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Szczegółowych parametrów nie podano. Deklarowana pojemność to 3500 mAh, a prąd ciągły – 12 A

BASEN O35
Powrót do spisu treści
BASEN BS186A, 18650 3500 mAh
.
Opakowanie – karton
Cena – $21.49 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
W rzeczywistości to te same ogniwa Basen O35 co w Tesli, tyle że z układem zabezpieczającym. Deklarowana pojemność to 3500 mAh, prąd – 10 A

BASEN BS186A
Powrót do spisu treści
Vapcell F35 18650 3500mah 10A
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $13.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Całkiem niezłe ogniwa, zbliżone do Samsunga 35E.

Vapcell F35
Powrót do spisu treści
Vapcell N1835A 18650 3500mah 10A
.
Opakowanie - plastikowe etui
Cena - $16.80 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Akumulatory 3500 mAh, wyposażone w układ zabezpieczający, ale próg zadziałania jest bardzo wysoki, około 21 A


Vapcell N1835A
Powrót do spisu treści
Sanyo NCR18650GA 3500mah
.
Opakowanie - brak
Cena - $10 za parę
Link do produktu
Link do pełnej recenzji
Oprócz zwykłego testu przeprowadzono tu również test żywotności.

Świetne akumulatory, choć w tym przypadku można się było tego spodziewać.

Sanyo NCR18650GA
Powrót do spisu treści
Vapcell G50 21700 5000mah 15A
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $14.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do pełnej recenzji

Z nieoficjalnych informacji wynika, że to przepakowane, całkiem niezłe Samsung INR21700-50G

Vapcell G50
Powrót do spisu treści
Wykresy porównawcze
Porównanie przeprowadzono w trzech trybach: 0.2, 1C i 10A. Niektóre akumulatory mogły pracować przy prądzie większym niż 10 A, a jeden tylko przy 5.1 A, więc postanowiłem przyjąć górny limit 10 A


VapCell N1835A zachował się bardzo ciekawie: oddał maksymalną pojemność, mimo że ma układ zabezpieczający. Odbiło się to jednak na pojemności wyrażonej w Wh.

Powrót do spisu treści
TrustFire 14500
.
Opakowanie – kartonowe
Cena – $12.41 (4 szt.)
Link do produktu
Link do recenzji
W zasadzie brak danych technicznych, podano pojemność 900 mAh. Mogę powiedzieć, że akumulatory są całkiem dobrej jakości i mają układ zabezpieczający

TrustFire 14500
Powrót do spisu treści
Vapcell INR14500 1000mah 10A H10
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $11.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne
Napięcie nominalne- 3.60V
Napięcie końcowe ładowania- 4.20V
Napięcie końcowe rozładowania- 2.50V
Typowa pojemność- 1000mAh (rozładowanie 0.2C)
Minimalna pojemność- 900mAh (rozładowanie 0.2C)
Rezystancja wewnętrzna- maks.:18mΩ(AC 1kHz)
Standardowy prąd ładowania- 500mA, CCCV, odcięcie przy 50mA
Prąd szybkiego ładowania- 1500mA
Maksymalny ciągły prąd rozładowania- 10A
Dość rzadkie akumulatory. W rozmiarze 14500 mają nie tylko pojemność 1Ah, ale też prąd rozładowania do 10A.

Vapcell INR14500
Powrót do spisu treści
Vapcell T8 INR16340 850mah 3A
.
Opakowanie - plastikowe pudełko
Cena - $7.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Dość przeciętne akumulatory. Nie dość, że nie wytrzymały deklarowanego prądu 3A, to jeszcze miały rozrzut parametrów.

Vapcell T8
Powrót do spisu treści
Vapcell M11 18350 1100mah 9A
.
Opakowanie - plastikowe pudełko
Cena - $12.99 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Ogólnie ciekawe akumulatory, ale przy deklarowanym prądzie 9A w rzeczywistości dobrze radzą sobie tylko z 6.6A.

Vapcell M11
Powrót do spisu treści
VapCell INR26350 A20 2000mAh
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $13.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Dość nietypowy format — dwie sztuki są tylko nieco dłuższe niż standardowy 26650.

VapCell A20
Powrót do spisu treści
Vapcell INR18500 2200mah 4A L22
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $14.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji
Parametry
Napięcie nominalne – 3.60V
Napięcie końcowe ładowania – 4.20V
Napięcie końcowe rozładowania – 2.50V
Typowa pojemność – 2200mAh (0.2C)
Minimalna pojemność – 2150mAh (0.2C)
Rezystancja wewnętrzna – maks. 50mΩ(AC 1kHz)
Standardowy prąd ładowania – 500mA, CCCV, odcięcie przy 100mA
Prąd szybkiego ładowania – 1500mA
Maksymalny ciągły prąd rozładowania – 4A
Temperatura pracy – ładowanie: 0°C ~ 45°C
Rozładowanie: -20°C~75°C
Całkiem niezłe akumulatory, rzeczywiście mogą oddawać prąd większy niż deklarowane 4A bez przegrzewania. Ponadto deklarowany zakres temperatury pracy sięga -20°C.

Vapcell L22
Powrót do spisu treści
Vapcell P1418 14500 1800mah 1.5v
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $15.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Nietypowe akumulatory — w zasadzie jest to ogniwo 14430 z układem ładowania i przetwornicą na 1.5 V, z zabezpieczeniem przed przeciążeniem i nadmiernym rozładowaniem.

Vapcell P1418
Powrót do spisu treści
Vapcell P1608A 16340 800mah
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $15.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Co ciekawe, okazały się lepsze niż „niezabezpieczone” 16340

Vapcell P1608A
Powrót do spisu treści
Vapcell P1835A 18650 3500mah 10A
.
Opakowanie – plastikowe etui
Cena – $19.98 za parę + etui
Link do produktu
Link do recenzji

Akumulatory o dużej pojemności, z ładowarką i zabezpieczeniem, zdolne dostarczyć prąd 10 A i mające pojemność 3500 mAh, a do tego prawdopodobnie z markowymi ogniwami

Vapcell P1835A
Powrót do spisu treści
VapCell IFR10370 140 mAh
.
Opakowanie – plastikowe pudełko
Cena – $9.98 za parę + pudełko
Link do produktu
Link do recenzji

Najmniejsze cylindryczne akumulatory litowe, jakie miałem w rękach, a do tego LiFePO4.

VapCell IFR10370
Powrót do spisu treści
JGNE HTCFR18650 1600mAh
.
Opakowanie – brak
Cena – €3.5 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePO4
Napięcie nominalne: 3,2 V
Maksymalny prąd ładowania: 1,5 A
Pojemność: 1600 mAh
Ciągły prąd rozładowania: 3C (około 4,8 A)
Rezystancja wewnętrzna: <40 mΩ
Obciążenie impulsowe: 10 A / 5 sekund

HTCFR18650
Powrót do spisu treści
JGNE HTCFR18650 1800mAh
.
Opakowanie – brak
Cena – €3.9 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePO4
Napięcie nominalne: 3,2 V
Maksymalny prąd ładowania: 1,8 A
Pojemność: 1800 mAh
Rezystancja wewnętrzna: <40 mΩ
Obciążenie impulsowe: 10 A/5 sekund

HTCFR18650
Powrót do spisu treści
JGNE 26650 – 2300mAh
.
Opakowanie – brak
Cena – €7.5 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePo4
Napięcie nominalne: 3,2V
Maksymalny prąd ładowania: 11,5A
Pojemność: 2300mAh
Prąd rozładowania: do 20C (około 46A)
Rezystancja wewnętrzna: <12 mΩ
Obciążenie impulsowe: 70A/10 sekund
Akumulatory wysokoprądowe. Przy takich prądach problemem staje się już ich pobranie z zacisków, a prąd ładowania 46A robi wrażenie.

JGNE 26650 - 2300mAh
Powrót do spisu treści
JGNE 26650-3000mAh
.
Opakowanie – brak
Cena – €6.9 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePo4
Napięcie nominalne: 3,2V
Końcowe napięcie rozładowania: 2,5V
Końcowe napięcie ładowania: 3,6V
Maksymalny prąd ładowania: 9A
Pojemność: 3000mAh
Prąd rozładowania: do 10C (około 30A)
Rezystancja wewnętrzna: <15 mΩ
Obciążenie impulsowe: 45A/5 sekund
Nic szczególnie ciekawego, zwykłe akumulatory

JGNE 26650-3000mAh
Powrót do spisu treści
JGNE 26650-3600mAh
.
Opakowanie – brak
Cenaa href=a href=a href=a href= – €6.5 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Chemia: LiFePo4
Napięcie nominalne: 3,2V
Końcowe napięcie rozładowania: 2,5V
Końcowe napięcie ładowania: 3,6V
Maksymalny prąd ładowania: 3.4A
Pojemność: 3600 mAh
Prąd rozładowania: 10,2A
Rezystancja wewnętrzna: <30 mΩ
Obciążenie impulsowe: 10,2A/5 sekund
Wiem, brzmi to nietypowo, ale tak, to akumulatory LiFePO4 o dużej pojemności, wynoszącej 3600mAh

JGNE 26650-3600mAh
Powrót do spisu treści
Lithium Werks ANR2665 alt=0M1-B
.
Opakowanie - karton
Cena - €9.98 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Najważniejsze parametry:
Pojemność - 2.4/2.5Ah
Maksymalny prąd ciągły - 50A
Napięcie — 3.3V

To jedne z najciekawszych i chyba najlepsze jakościowo akumulatory LiFePO4, jakie miałem w testach

ANR26650M1-B
Powrót do spisu treści
Vapcell IFR26650 2600mah 3.2V 55A/75A
.
Opakowanie - plastikowe etui
Cena - $15.98 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Parametry

Ogólnie rzecz biorąc, to bardzo dobre akumulatory, szkoda tylko, że są dość drogie.

Vapcell IFR26650
Powrót do spisu treści
Vapcell IFR32700 6500mah 30A G65
.
Opakowanie – karton
Cena – $14.99 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne

Miałem już kiedyś recenzje podobnych ogniw Litokala i VariCore. Moim zdaniem wypadają gorzej niż wariant VapCell, choć oczywiście pod względem ceny są znacznie ciekawsze.

Vapcell IFR32700
Powrót do spisu treści
VariCore 32700 LiFePO4
.
Opakowanie – karton
Cena – $8.20 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne
W karcie katalogowej podano ponad 5.5 Ah, w opisie 6.5 Ah, a niektórzy sprzedawcy podają nawet 7 Ah.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że zamiast obiecanych 6500 otrzymaliśmy tylko 5700–5800 :(

VariCore 32700 LiFePO4
Powrót do spisu treści
Liitokala 32700 LiFePO4
.
Opakowanie – karton
Cena – $8.26 za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Wyglądem i deklarowanymi parametrami przypominają VariCore 32700 LiFePO4, ale w przeciwieństwie do nich mają rzeczywistą pojemność 6500 mAh, a także niższą rezystancję wewnętrzną.

Liitokala 32700 LiFePO4
Powrót do spisu treści
Liitokala LiFePO4 32 Ah
.
Opakowanie – folia
Cena – 40,60 USD za parę
Link do produktu
Link do recenzji
Dane techniczne
Pojemność — 32 Ah
Napięcie — 3,2 V
Prąd rozładowania — 3–5C (czyli odpowiednio 96–160 A)
Prąd ładowania — 1C (32 A)
Napięcie końcowe ładowania — 3.65V
Prąd końcowy ładowania — 1,5 A
Napięcie końcowe rozładowania — 2.5V
Minimalne napięcie — 2V
Masa — 631 g
Wymiary — 141х101х22мм
Akumulatory te trafiły do artykułu przypadkiem, ponieważ nie są cylindryczne, ale same w sobie są interesujące. Niestety ich pojemność była znacznie niższa od deklarowanej. Testowałem je przy prądach do 40–60 A i spisują się świetnie.

Liitokala LiFePO4 32 Ah
Powrót do spisu treści
Zestawienie zbiorcze.
Oczywiście porównanie pojemności do ceny jest bardzo przybliżone, bo jedne akumulatory są sprzedawane w zestawie z obudową, do innych trzeba doliczyć płatną wysyłkę, a w przypadku jeszcze innych trudno było znaleźć cenę. Między innymi dlatego w recenzji podaję głównie cenę za parę — w takim przypadku cena w przeliczeniu na jedną sztukę jest bardziej realistyczna i łatwiej ją uwzględnić w obliczeniach.

W zestawieniu zabrakło czterech akumulatorów, które w tym przypadku są już zupełnie „nie w temacie”.
CSB HRL-1234W
HJ802540
Akumulator do tabletu Teclast Tbook 10S
Akumulator BL1013
Oczywiście można powiedzieć, że większość akumulatorów jest albo identyczna, albo bardzo podobna, ale niektóre i tak zapadły mi w pamięć bardziej niż pozostałe. Nie chodzi tu o to, że mają lepsze parametry albo są tańsze od innych — po prostu wyróżniały się na tle reszty.
Vapcell N1830A i P1830A -18650 3 Ah i zabezpieczenie na prąd 20 A
BASEN O35 - ogniwa, które prawdopodobnie są stosowane w Tesli.
Vapcell G50 21700 5000mah 15A - największy prąd obciążenia wśród wysokopojemnościowych ogniw 21700
VapCell INR26350 A20 - nietypowy format
VapCell IFR10370 - najmniejsze ogniwa LiFePO4, jakie mi się trafiły, choć same akumulatory są takie sobie, aż szkoda
Lithium Werks ANR26650M1-B - piękne, a zarazem wysokiej jakości akumulatory
Vapcell P1418 14500 1800mah 1.5v - nietypowo widzieć litową baterię 1,5 V, choć tutaj zawdzięcza to przetwornicy.
Na ten rok testy akumulatorów dobiegły końca, ale jak to mówią — poszukiwania trwają :)
Tę stronę znaleziono, wyszukując:
акб 42мм, аккумуляторные батарейки 3.7v 20650, 21700 рейтинг sony vtc5, sony vtc5a, sony vtc6, lg hg2, samsung 25r, samsung 30q, vapcell k25, батареи 2020 12виспользуются вкампюторной технике, 42 аккумулятора, дайджест обзоров, год 2020, лучшие акумуляторы с али экспрес в 2020 году формата 26650, как выглядит аккумулятор декор 2020 года
акб 42мм, аккумуляторные батарейки 3.7v 20650, 21700 рейтинг sony vtc5, sony vtc5a, sony vtc6, lg hg2, samsung 25r, samsung 30q, vapcell k25, батареи 2020 12виспользуются вкампюторной технике, 42 аккумулятора, дайджест обзоров, год 2020, лучшие акумуляторы с али экспрес в 2020 году формата 26650, как выглядит аккумулятор декор 2020 года
Oblicz samodzielnieWszystkie kalkulatory
Produkty w obniżonych cenach
Może Cię zainteresować
Produkty w obniżonych cenach
Wesprzyj projekt
Wszystkie materiały na stronie i porady są bezpłatne, ale będziemy wdzięczni za wsparcie projektu i kanału!
Omów na forumMasz pytanie lub własne doświadczenia? Omów artykuł z autorem i czytelnikami — na forum wygodnie pokazuje się schematy i zdjęcia.
Przejdź na forumKomentować mogą zarejestrowani czytelnicy. Rejestracja zajmuje minutę, a zalogować się można za pomocą tego samego konta co na forum.
Zaloguj sięRejestracja












































































































































































































































































































































