Akumulatory VapCell G53 26650 5300 mAh 20 A, maksymalna pojemność przy prądzie do 20 A
Połączenie pojemności 5,3 Ah i maksymalnego prądu 20 A spotykam po raz pierwszy, ale akumulatory bez problemu przeszły wszystkie testy. Więcej w recenzji.
Model na stronie producenta – link.
Nie udało mi się znaleźć tego modelu ani na AliExpress, ani na Nkon, więc musiałem ograniczyć się do linku do strony producenta.
Podstawowe parametry
Model:INR26650 5300mah 20A
Size: 26.1*65.5mm
Nominal voltage: 3.60V
End-of-charge voltage: 4.20V
End-of-discharge Voltage: 2.5V
Typical Capacity: 5300mAh (0.2C discharge)
Min capacity: 5200mAh (0.2C discharge)
Weight: Max:95g
Internal resistance: Max:15mΩ (AC 1kHz)
Standard Charge: 2000mA,CCCV 100mA cut-off
Quick Charge Current: 3000mA
Max Continuous Discharge Current: 20A
Ten model wyróżnia się chyba dość ciekawym połączeniem dużej pojemności i maksymalnego prądu 20 A, co nie zdarza się często.
Akumulatory są zapakowane w firmowe etui. Trochę zaskoczyło mnie, że kieszeń na akumulatory znajduje się nie na dole, lecz na górze. Ale właściwie co za różnica...

Biegun dodatni jest płaski i lekko zagłębiony względem czoła akumulatora. Na koszulce termokurczliwej znajdują się wszystkie niezbędne informacje o parametrach akumulatora: pojemność w mAh i Wh, a także maksymalny prąd rozładowania.

Wymiary i masa są niemal zgodne z deklarowanymi. Ze względu na naklejkę z kodem zabezpieczającym przed podróbkami średnica jest nieco większa.

"Testowy" cykl wykazał pojemność 5800 mAh i trwał prawie 12 godzin — tyle zajęło samo rozładowanie, ponieważ prąd rozładowania wynosił zaledwie 500 mA. Jak na te akumulatory to po prostu śmiesznie mało.

W specyfikacji podano prąd ładowania 2 A. W tym trybie pełne naładowanie trwa prawie 3 godziny. W swoich testach ładowałem prądem 2,5 A, żeby nieco przyspieszyć proces i nie wpłynąć znacząco na wyniki. Ładowanie kończyło się po spadku prądu do 100 mA.

Na stronie nie ma żadnych danych z testów, więc nie mam z czym porównać wyników. Jak zwykle testy przeprowadziłem przy prądach 0,2C, 0,5C, 1C, 10, 15 i 20 A.
Przy prądzie 0,2C pierwszy akumulator oddał prawie 5,4 Ah i 19,7 Wh, czyli więcej niż deklarowane 5,3 Ah i 19,08 Wh.

Temperatura przy prądach rozładowania 10, 15 i 20 A. Cieszy, że nawet podczas długiego rozładowania prądem 20 A temperatura wyniosła zaledwie 86 stopni, co przy takim połączeniu pojemności, rozmiaru i prądu jest bardzo dobrym wynikiem.

Drugi egzemplarz przy małych prądach osiągnął niemal takie same wyniki, ale bardziej "siadł" przy maksymalnym prądzie.

Temperatura była taka sama jak w przypadku pierwszego egzemplarza.

Zainteresowało mnie, że oba akumulatory różnią się ilością oddanej energii przy różnych prądach rozładowania, więc z ciekawości porównałem wyniki przy 0,2C, 10 i 20 A. Na wykresie widać, że przy prądzie od 1 do 10 A różnica nie jest zbyt duża, ale przy 20 A drugi egzemplarz wyraźnie odstaje. Nie wiem, czy to przypadek, czy prawidłowość, ale tak właśnie jest.

Producent deklaruje, że rezystancja wewnętrzna akumulatorów nie przekracza 15 mΩ, u mnie wyniki wahały się od 14,8 do 15,95 mΩ, czyli były nieco wyższe od deklarowanej wartości. Co ciekawe, większą rezystancję miał akumulator o lepszych parametrach pod obciążeniem.

To akumulatory o bardzo dużej pojemności. Chyba tylko w przypadku modeli o pojemności 5500 mAh spotkałem się z większymi wartościami, a tutaj mamy 5300 mAh i prąd do 20 A. Chyba jedyne, do czego można się przyczepić, to nieco zawyżona rezystancja wewnętrzna. Poza tym zaskoczyły nawet mnie, bo osiągnęły wyniki lepsze od deklarowanych.
Model na stronie producenta – link.
Nie udało mi się znaleźć tego modelu ani na AliExpress, ani na Nkon, więc musiałem ograniczyć się do linku do strony producenta.
Podstawowe parametry
Model:INR26650 5300mah 20A
Size: 26.1*65.5mm
Nominal voltage: 3.60V
End-of-charge voltage: 4.20V
End-of-discharge Voltage: 2.5V
Typical Capacity: 5300mAh (0.2C discharge)
Min capacity: 5200mAh (0.2C discharge)
Weight: Max:95g
Internal resistance: Max:15mΩ (AC 1kHz)
Standard Charge: 2000mA,CCCV 100mA cut-off
Quick Charge Current: 3000mA
Max Continuous Discharge Current: 20A
Ten model wyróżnia się chyba dość ciekawym połączeniem dużej pojemności i maksymalnego prądu 20 A, co nie zdarza się często.
Akumulatory są zapakowane w firmowe etui. Trochę zaskoczyło mnie, że kieszeń na akumulatory znajduje się nie na dole, lecz na górze. Ale właściwie co za różnica...

Biegun dodatni jest płaski i lekko zagłębiony względem czoła akumulatora. Na koszulce termokurczliwej znajdują się wszystkie niezbędne informacje o parametrach akumulatora: pojemność w mAh i Wh, a także maksymalny prąd rozładowania.

Wymiary i masa są niemal zgodne z deklarowanymi. Ze względu na naklejkę z kodem zabezpieczającym przed podróbkami średnica jest nieco większa.

"Testowy" cykl wykazał pojemność 5800 mAh i trwał prawie 12 godzin — tyle zajęło samo rozładowanie, ponieważ prąd rozładowania wynosił zaledwie 500 mA. Jak na te akumulatory to po prostu śmiesznie mało.

W specyfikacji podano prąd ładowania 2 A. W tym trybie pełne naładowanie trwa prawie 3 godziny. W swoich testach ładowałem prądem 2,5 A, żeby nieco przyspieszyć proces i nie wpłynąć znacząco na wyniki. Ładowanie kończyło się po spadku prądu do 100 mA.

Na stronie nie ma żadnych danych z testów, więc nie mam z czym porównać wyników. Jak zwykle testy przeprowadziłem przy prądach 0,2C, 0,5C, 1C, 10, 15 i 20 A.
Przy prądzie 0,2C pierwszy akumulator oddał prawie 5,4 Ah i 19,7 Wh, czyli więcej niż deklarowane 5,3 Ah i 19,08 Wh.

Temperatura przy prądach rozładowania 10, 15 i 20 A. Cieszy, że nawet podczas długiego rozładowania prądem 20 A temperatura wyniosła zaledwie 86 stopni, co przy takim połączeniu pojemności, rozmiaru i prądu jest bardzo dobrym wynikiem.

Drugi egzemplarz przy małych prądach osiągnął niemal takie same wyniki, ale bardziej "siadł" przy maksymalnym prądzie.

Temperatura była taka sama jak w przypadku pierwszego egzemplarza.

Zainteresowało mnie, że oba akumulatory różnią się ilością oddanej energii przy różnych prądach rozładowania, więc z ciekawości porównałem wyniki przy 0,2C, 10 i 20 A. Na wykresie widać, że przy prądzie od 1 do 10 A różnica nie jest zbyt duża, ale przy 20 A drugi egzemplarz wyraźnie odstaje. Nie wiem, czy to przypadek, czy prawidłowość, ale tak właśnie jest.

Producent deklaruje, że rezystancja wewnętrzna akumulatorów nie przekracza 15 mΩ, u mnie wyniki wahały się od 14,8 do 15,95 mΩ, czyli były nieco wyższe od deklarowanej wartości. Co ciekawe, większą rezystancję miał akumulator o lepszych parametrach pod obciążeniem.

To akumulatory o bardzo dużej pojemności. Chyba tylko w przypadku modeli o pojemności 5500 mAh spotkałem się z większymi wartościami, a tutaj mamy 5300 mAh i prąd do 20 A. Chyba jedyne, do czego można się przyczepić, to nieco zawyżona rezystancja wewnętrzna. Poza tym zaskoczyły nawet mnie, bo osiągnęły wyniki lepsze od deklarowanych.
Tę stronę znaleziono, wyszukując:
аккумулятор vapcell g53 26650 купить, аккумулятор 26650 максимальная емкость, аккумуляторы 26650, что означает 10а 20а charge current
аккумулятор vapcell g53 26650 купить, аккумулятор 26650 максимальная емкость, аккумуляторы 26650, что означает 10а 20а charge current
Ten model znajduje się w tabeli zbiorczej: Porównanie akumulatorów: zmierzona pojemność i rezystancja
Wyniki z tej recenzji znajdują się w bazie pomiarów: Akumulatory
Oblicz samodzielnieWszystkie kalkulatory
Produkty w obniżonych cenach
Może Cię zainteresować
Produkty w obniżonych cenach
Wesprzyj projekt
Wszystkie materiały na stronie i porady są bezpłatne, ale będziemy wdzięczni za wsparcie projektu i kanału!
Omów na forumMasz pytanie lub własne doświadczenia? Omów artykuł z autorem i czytelnikami — na forum wygodnie pokazuje się schematy i zdjęcia.
Przejdź na forumKomentować mogą zarejestrowani czytelnicy. Rejestracja zajmuje minutę, a zalogować się można za pomocą tego samego konta co na forum.
Zaloguj sięRejestracja



