Baza pomiarów
Baza pomiarów: akumulatory
Li-ion, LiFePO4 i LTO: zmierzona pojemność, rezystancja wewnętrzna i nagrzewanie pod obciążeniem.
- 293urządzenia
- 196recenzji
- 136poleca recenzję
W skrócie: W tabeli 293 urządzenia z 196 recenzji; wszystkie dane pochodzą z treści samych recenzji. Najwyższa sprawność: Soshine 14500 LiFePO4 700 mAh, 90 %. Największa zmierzona pojemność: Akumulatory LiFePO4 170 Ah, 169920 mAh. Najniższa rezystancja wewnętrzna: CALB L173F230B LiFePO4 230 Ah, 0,18 mΩ.
Porównanie akumulatorów: zmierzona pojemność i rezystancja
| Urządzenie | NapięcieV | PrądA | PojemnośćmAh | RezystancjamΩ | Nagrzewanie°C | Cena$ | Wnioski |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tenpower INR21700-50SGPoleca · 2026 Przyzwoite ogniwo ze średniej półki; według autora działa dobrze i może oddawać więcej niż deklarowane 20 A. | — | 20 | 4931 | — | 71,4 | — | |
| Reliance INR21700-RS50Z zastrzeżeniami · 2026 Duża pojemność i niski impedancja, ale przy wysokich prądach mocniej się nagrzewa; autor wolał EVE do dużych obciążeń. | — | 70 | 5200 | 3 | 90 | — | |
| EVE INR21700-50PLPoleca · 2026 Ogniwo wysokoprądowe o bardzo niskiej impedancji; autor wybrał je zamiast Reliance do dużych obciążeń. | — | 50 | 5000 | 3 | — | — | |
| JSK 32140 15AhPoleca · TZJSK · 2026 Dobre ogniwa, które w porównaniu wypadły niemal na równi z EVE IFR33140 15Ah. | — | — | — | 1,8 | 56 | — | |
| QNAS 32140 15AhPoleca · 2026 Dobre ogniwa, które w porównaniu wypadły najlepiej przy 0,2C i 40A, ale słabiej przy 1C. | — | — | — | 1,7 | — | — | |
| QNAS 40160 25Ah 3.2V LFPPoleca · 2026 Dobre ogniwa o uczciwej pojemności, dobrych parametrach termicznych i szybkim ładowaniu. | 3,2 | — | — | — | — | — | |
| EVE 21700 40P 4AhPoleca · 2026 Oddało deklarowane 4000 mAh, ale przy 35 A temperatura obudowy przekroczyła 100 °C. | — | 50 | 4000 | — | — | — | |
| EVE 21700 50E 5AhPoleca · 2026 Wypadło na poziomie markowych ogniw o podobnej pojemności i dobrze nadaje się do powerbanków. | — | — | 5000 | — | 70 | — | |
| EVE 18650 25P_2500mAhZ zastrzeżeniami · 2026 Dobre ogniwa do elektronarzędzi, ale nie wytrzymują ciągłego prądu 30 A i przegrzewają się już przy 25 A. | — | 30 | 2600 | — | — | — | |
| EVE 18650 26V_2550mAhZ zastrzeżeniami · 2026 Zwykłe ogniwa budżetowe: oddają 2550 mAh przy 0,5C, ale nie wyróżniają się pojemnością ani prądem. | — | — | 2550 | 17,8 | — | — | |
| EVE 18650 33V_3200mAhZ zastrzeżeniami · 2026 Testy wykazały pojemność bliską 3100 mAh; przy odpowiedniej cenie nadają się do powerbanku. | — | — | 3090 | 22 | — | — | |
| EVE 18650 35V_3400mAhPoleca · 2026 Wypadły dobrze na tle innych ogniw o dużej pojemności i nadają się do powerbanków o dużej pojemności. | — | 10,2 | 3500 | — | — | — | |
| HAKADI 26700 3500mAhZ zastrzeżeniami · 2024 Ciekawe ogniwa sodowo-jonowe, lecz ich pojemność jest niższa od deklarowanej, a zakres napięcia pracy bardzo szeroki. | 3,1 | — | 3095 | — | — | — | |
| EVE INR-4695Poleca · 2024 Ciekawe ogniwa o dużej pojemności i powtarzalnych wynikach, lecz przy dużym prądzie rozładowania potrzebne są ograniczenia lub chłodzenie. | — | — | — | — | — | — | |
| BYD FC46120P 24Ah LiFePO4Poleca · 2024 Ogniwa osiągnęły deklarowaną pojemność przy 0,2C, a autor ocenia je jako całkiem dobre. | — | — | — | 0,8 | — | — | |
| 33140 15 Ah LiFePO4Z zastrzeżeniami · 2024 Pojemność jest zbliżona do deklarowanej, ale nietypowe zachowanie przy 40 A skłania autora do zalecenia prądu 0,5–1C. | 3,2 | 15 | 14640 | 2,25 | — | — | |
| CALB L173F230B LiFePO4 230 AhPoleca · 2024 Ogniwa osiągnęły około 240 Ah przy deklarowanych 230 Ah, a autor jest zadowolony z ich jakości. | — | — | — | 0,18 | — | — | |
| HT 32700 6000mAh LiFePO4Poleca · 2023 Pojemność jest zgodna z deklaracją, a oddawanie prądu jest dobre; autor uważa ogniwa za odpowiednie do małych UPS-ów. | 3,2 | 18 | — | — | 55 | — | |
| BAK 32140FS-48Poleca · 2023 Ogniwa BAK dobrze poradziły sobie przy 40 A bez przegrzewania i są niemal równorzędne z Gotion. | — | 30 | — | 2 | 60 | — | |
| Gotion 33140 15Ah 3.2v LiFePO4Z zastrzeżeniami · Gotion (Guoxuan) · 2023 Ogniwa są przyzwoite, ale miały mniejszą pojemność i bardziej się nagrzewały niż ogniwa EVE. | 3,2 | — | — | 2,25 | — | — | |
| EVE 40135 20Ah LiFePO4Z zastrzeżeniami · 2023 Pojemność ogniw odpowiada deklarowanej, ale jedno oddaje wyraźnie mniej przy 2C, a w niektórych słychać luzy w środku. | — | — | 10020 | — | — | — | |
| GP INR18650-26L (pierwszy egzemplarz)Z zastrzeżeniami · 2023 Ogniwo zachowało deklarowaną pojemność, ale przy 15 A nagrzało się do prawie 100 °C. | — | — | — | — | — | — | |
| GP INR18650-26L (drugi egzemplarz)Z zastrzeżeniami · 2023 Drugie ogniwo było bardziej zużyte: przy dużych prądach napięcie bardziej spadało, a temperatura przekroczyła 100 °C. | — | — | — | — | — | — | |
| LG ICR18650-HE2 2500mAhPoleca · 2023 Oryginalne ogniwa o pojemności zgodnej z deklaracją i parametrach zgodnych z kartą katalogową; autor pozytywnie ocenił testy. | — | — | 2500 | 20 | — | — | |
| Molicel INR21700-P45BZ zastrzeżeniami · 2023 Ogniwo dobrze oddaje prąd, ale długotrwałe rozładowanie bez przegrzania jest ograniczone do około 30 A. | — | 45 | — | — | — | — | |
| Vapcell N40 18650Poleca · 2023 Po prawie miesiącu przechowywania ogniwa straciły około 1–1,5% ładunku; autor ocenia wynik jako znakomity. | — | — | — | — | — | — | |
| Samsung INR21700-33J2023 Dwa ogniwa wykorzystano w przeróbce samochodziku, ale nie opisano osobnego testu ogniw. | — | — | 3270 | — | — | — | |
| Westinghouse WA640N-F1Z zastrzeżeniami · 2023 Akumulator wykazał małą pojemność; autor podejrzewa wadę, ale zaznacza, że ma za mało danych, by wyciągać wnioski. | — | — | 2415 | 20 | — | — | |
| Vapcell N40Poleca · 2023 N40 osiągnęły około 4000 mAh przy niewielkim rozrzucie, ale autor odradza używanie ich przy dużych prądach. | 3,6 | 10 | 4000 | 15 | 61 | — | |
| Samsung INR21700-33JPoleca · 2023 Niedrogie markowe ogniwa o pojemności większej niż deklarowana, lecz z niewielką wydajnością prądową. | 4,2 | — | 3377 | — | — | 1,51 | |
| BAK N21700CGPoleca · 2023 Solidne ogniwa ze średniej półki o dużej pojemności do niewielkich obciążeń; 15 A to dla nich za dużo. | — | 15 | — | 13,5 | 72 | — | |
| LG INR21700-M50LTPoleca · 2023 Autor uznaje te markowe ogniwa za dobry kompromis ceny i parametrów; zmierzona pojemność to około 4900 mAh, a nagrzewanie jest mniejsze niż w M50T. | 3,69 | — | 4800 | 14 | 71,3 | — | |
| Vapcell IFR32700 G62Z zastrzeżeniami · 2023 Zmierzono 6185 mAh, ale ogniwa wypadły gorzej niż poprzednie egzemplarze i większość innych testowanych akumulatorów 32700. | 3,2 | 30 | 6185 | 5,7 | — | — | |
| Vapcell F56Poleca · 2023 Pojemność przekracza deklarowaną, a ogniwa mają dobrą wydajność prądową i świetną zgodność parametrów; autor je poleca. | 3,6 | 12,5 | — | 13 | — | — | |
| Vapcell N36Poleca · 2023 Spełniają deklarowane parametry, oferując dużą pojemność, zbliżone wyniki i umiarkowane nagrzewanie. | 3,6 | 8 | — | — | — | — | |
| Vapcell T39 21700Poleca · 2023 Ogniwa T39 zapewniły dobrą pojemność i pracę przy dużym prądzie, ale ich parametry nie były dostatecznie zgodne. | 3,6 | 35 | — | — | 82 | — | |
| INR21700M52VPoleca · LG · 2023 Ogniwa osiągnęły 5100 mAh i wypadły bardzo dobrze; autor je poleca, ale odradza długotrwałe rozładowanie powyżej 10 A. | — | — | 5100 | — | — | — | |
| LG-INR21700H40BPoleca · Vapcell · 2023 Ogniwa wykazały dobrą pojemność, dużą zgodność i solidną pracę do 30 A, ale ich pochodzenie jest niejasne. | — | 30 | — | — | 92 | — | |
| Vapcell A11 18350 1100mAhZ zastrzeżeniami · 2023 Ogniwa są całkiem dobre, ale mają wyższą impedancję; przy długiej pracy najlepiej ograniczyć prąd do 5–7,5 A. | 3,6 | 10 | 1100 | 29 | — | — | |
| EVE IFR33140 15AhPoleca · 2023 Ogniwa osiągnęły ponad 15 Ah w każdym teście i wykazały doskonałą zgodność parametrów. | — | 45 | — | 1,59 | — | — | |
| SC-25Z zastrzeżeniami · Leninskaja Iskra · 2023 Trzy akumulatory działały po ponad 50 latach przechowywania, ale wyniki się różniły: pierwszy uległ awarii, a trzeci wypadł najlepiej. | — | — | — | — | 65 | — | |
| INR18500 N24Z zastrzeżeniami · Vapcell · 2023 Prawie osiągają deklarowaną pojemność, ale wyniki czterech ogniw wyraźnie się różnią. | 3,6 | 5 | 2320 | — | 60 | — | |
| Vapcell F35Poleca · 2023 Ogniwa wykazały przeciętną pojemność, dobrą powtarzalność i ogólnie solidne wyniki. | — | — | — | — | — | — | |
| CALB L148F88Poleca · 2023 Autorowi spodobały się ogniwa: zmierzona pojemność przekraczała deklarowaną, a ogniwa uznał za odpowiednie do domowego magazynowania energii. | — | — | — | — | — | — | |
| CALB L194F130APoleca · 2023 Autorowi spodobały się ogniwa: zmierzona pojemność przekraczała deklarowaną, a ogniwa uznał za odpowiednie do domowego magazynowania energii. | — | — | — | — | — | — | |
| CALB L300F187Poleca · 2023 Autorowi spodobały się ogniwa: zmierzona pojemność przekraczała deklarowaną, a ogniwa uznał za odpowiednie do domowego magazynowania energii. | — | — | — | — | — | — | |
| Vapcell G62 IFR32700Poleca · 2023 Ogniwa spełniają deklarowane parametry; autor uważa, że warto je kupić w dobrej cenie. | 3,2 | 30 | 6300 | — | — | — | |
| Vapcell F52Poleca · 2023 Świetne ogniwa o dużej pojemności, dobrej wydajności prądowej i powtarzalnych wynikach; autor poleca je, jeśli cena jest odpowiednia. | 3,6 | 15 | 5044 | — | 70 | — | |
| EagleTac 17650 1600mAhNie poleca · 2022 Oba ogniwa miały niską, różną pojemność, a autor uznaje je za wadliwe. | 3,7 | 3 | — | — | — | 5 | |
| Akumulatory 18650 noname 2600 mAhPoleca · 2022 Autorowi ogniwa się spodobały; nadają się do niewymagających obciążeń do 2C. | — | — | 2652 | — | 75 | — | |
| EVE INR18650-25P 2500mAh (TerraE)Poleca · 2022 Zmierzona pojemność wyniosła 2584 mAh; ogniwo jest porównywalne z Samsungiem 25R, ale autor zaleca ograniczyć prąd do 20 A. | — | — | 2584 | — | 85 | — | |
| Akumulatory LiFePO4 170 AhPoleca · 2022 Używane ogniwa o pozostałej pojemności około 170 Ah złożono w baterię o pojemności około 4 kWh. | — | — | 169920 | — | — | — | |
| Sanyo UR14500AC 740mAhPoleca · 2022 Autor poleca te ogniwa, chwaląc wyniki testów i stosunek jakości do ceny w porównaniu z chińskimi zamiennikami. | — | — | — | — | — | — | |
| Sanyo UR18500Y 1300mAhPoleca · 2022 Ogniwa osiągnęły deklarowaną pojemność w niemal wszystkich trybach testu; autor ocenia je jako dobre i podkreśla niską cenę. | — | — | 1300 | — | — | — | |
| BAK H18650CCPoleca · 2022 Ogniwa osiągnęły deklarowaną pojemność i wykazały dużą powtarzalność; autor poleca je do zastosowań. | — | 10,75 | 2150 | — | — | — | |
| Akumulator Kindle PaperWhite EY21Poleca · 2022 Akumulator spełnia deklarowane parametry, a autor poleca jego używanie. | — | — | — | 100 | — | — | |
| LiitoKala Lii-50A2022 Po 200 cyklach pojemność akumulatora spadła z 5052 do 4516 mAh. | — | — | 4516 | — | — | — | |
| XG NCR21700 4800mAhZ zastrzeżeniami · 2022 Ogniwa przeszły testy, ale pojemność była niższa od deklarowanej i zauważalnie się różniła; mogą być używane. | — | — | — | — | — | — | |
| LiitoKala Lii-40E, 26700, 4000 mAhNie poleca · 2022 Autor twierdzi, że ogniwo nie wytrzymuje deklarowanych 20 A i nie poleca jego zakupu. | 3,2 | 20 | — | 13 | — | — | |
| LiitoKala 26650-55APoleca · 2022 Ogniwo zapewniło dobrą wydajność prądową i deklarowaną pojemność, ale autor wolałby Lii-51S. | 3,7 | 20 | 5415 | — | — | — | |
| Liitokala Lii-51SZ zastrzeżeniami · 2022 Oddał 5400 mAh przy 0,2C, ale autor odradza długotrwałe rozładowywanie prądem powyżej 10 A. | — | 20 | 5400 | — | — | — | |
| LiitoKala Lii-50APoleca · 2022 Ogniwo przekroczyło deklarowaną pojemność i dobrze działało przy 10–15 A, lecz przy 20 A mocno się nagrzewało i traciło napięcie. | — | 5 | — | — | 90 | — | |
| Vapcell T42 21700Poleca · 2022 Ogniwa dobrze wypadły pod względem oddawania prądu i temperatury, choć pojemność była nieco niższa od deklarowanej. | 3,6 | 35 | 4100 | — | — | — | |
| Vapcell K29 18650Poleca · 2022 Ogniwa uzyskały zbliżone wyniki i dobrze sprawdziły się przy długotrwałym rozładowaniu. | 3,6 | 20 | — | — | — | 14,08 | |
| ANR26650M1-BZ zastrzeżeniami · Vapcell · 2021 Doskonałe ogniwa wysokoprądowe, ale z zauważalnym rozrzutem parametrów i wysoką ceną. | — | — | — | — | — | 9 | |
| Vapcell F32 18650Z zastrzeżeniami · 2021 F32 dobrze znosi deklarowany prąd 10 A, ale jego pojemność jest bliska podanemu minimum. | 3,6 | 10 | 3060 | — | 74 | 14,99 | |
| Vapcell F34 18650Poleca · 2021 F34 osiągnął pojemność w deklarowanym zakresie, wykazał spójne wyniki i poprawnie pracował przy 10 A. | 3,6 | 10 | 3344 | — | — | 15,99 | |
| Vapcell P2150A 21700 5000mAhZ zastrzeżeniami · 2021 Nietypowe ogniwo z przydatną funkcją powerbanku, ale zmierzona pojemność jest niższa od deklarowanej i może dochodzić do ładowania zwrotnego. | 3,6 | 10 | 4735 | — | 85 | — | |
| Vapcell K31 18650Nie poleca · 2021 Pojemność jest zbliżona do deklarowanej, ale wyniki wyraźnie się różnią; autor uważa ogniwa za kiepski wybór. | 3,6 | 18 | 3101 | — | — | — | |
| Vapcell P50 21700Poleca · 2021 Zmierzona pojemność przy 0,2C wyniosła 4972 mAh; autor uważa ogniwa za niezłe i podobne do Samsung 50G. | 3,6 | 15 | 4972 | — | — | — | |
| Vapcell K40 21700 4000mAhPoleca · 2021 Ogniwa wykazały dobrą wydajność prądową i zgodne wyniki; autor uważa je za Samsung INR21700-40T w innej oprawie. | 3,6 | 30 | 4049 | — | 90 | — | |
| BAK N18650CK 3000mAhZ zastrzeżeniami · 2021 Dobra pojemność i zgodność parametrów, ale przegrzanie wyraźnie zwiększyło impedancję; autor poleca do pakietów o małym poborze. | — | — | 3070 | — | — | — | |
| Akumulatory LiNiCoMnO2 CATL 3,7 V 50 AhZ zastrzeżeniami · 2021 Ogniwa uzyskały ponad 52 Ah i podobne wyniki przy prądach do 90 A, ale nieco zwiększyły grubość. | — | — | — | — | — | — | |
| Vapcell T20 21700Z zastrzeżeniami · 2021 Dobrze znoszą wysokie prądy i spełniają deklarację pojemności, ale 2000 mAh to mało jak na format 21700. | 3,6 | 40 | 2000 | — | 67 | — | |
| Vapcell INR18650 2000mAh 38AZ zastrzeżeniami · 2021 Dobre ogniwa z wynikami bliskimi idealnym, ale cena jest mocno zawyżona. | 3,6 | 38 | 1985 | 7,7 | — | — | |
| Li-NMC 26800 Yuliang 3.7 V 7000mAhPoleca · 2021 Ogniwa osiągnęły prawie 7200 mAh i dobrze działały na mrozie, ale koszulka termokurczliwa zsuwa się powyżej 70 °C. | — | 20 | 7200 | — | 75 | — | |
| Vapcell F14Poleca · 2021 Ogniwa osiągnęły deklarowaną pojemność i wykazały dobrą powtarzalność; autorowi się spodobały, choć są drogie. | 3,6 | 3 | 1401 | — | — | 6,5 | |
| Vapcell P30Nie poleca · 2021 P30 działały podobnie do VTC6 i HG2, ale duże różnice między ogniwami skłoniły autora do wyboru VTC6. | 3,6 | 20 | 3100 | — | — | — | |
| Vapcell K54Z zastrzeżeniami · 2021 Wytrzymują prąd do 20 A, ale zmierzona pojemność jest niższa od deklarowanej, a ogniwa wypadają gorzej niż G53. | 3,6 | 15 | 5123 | — | — | — | |
| LG INR18650-MJ1Poleca · 2021 Autor pozytywnie ocenia ogniwa: oddają około 3400 mAh i mogą długotrwale pracować przy prądzie do 10 A. | — | — | 3400 | — | — | — | |
| Vapcell K15 18500 1500mAhZ zastrzeżeniami · 2021 Ogniwa osiągnęły deklarowaną pojemność, ale autor ocenia ich jakość jako średnią. | 3,6 | 15 | 1616 | — | — | — | |
| Vapcell 14650 V11 1100mah 6AZ zastrzeżeniami · 2021 Pojemność jest wyraźnie wyższa od deklarowanej, ale ogniwa nie wytrzymują 6 A; lepiej nie obciążać ich powyżej 5 A. | 3,6 | 6 | 1245 | — | — | — | |
| LiFePO4 EVE Energy 3.2V 90AhPoleca · 2021 Ogniwa przekroczyły deklarowaną pojemność i były dobrze dopasowane; autor uważa je za świetny wybór do UPS-a. | — | — | 92000 | 0,28 | 45 | — | |
| Zabezpieczony akumulator Liitokala NCR18650BZ zastrzeżeniami · 2021 Zabezpieczenie działa, a ogniwa nadają się do prostych urządzeń, lecz zmierzona pojemność jest znacznie niższa od deklarowanej. | — | — | 2978 | 60 | 60 | — | |
| Akumulator LTO 66160Z zastrzeżeniami · 2021 Po przechowywaniu w stanie rozładowanym ogniwo nadal działa, ale jego pojemność mocno zależy od prądu obciążenia. | 2,3 | — | 26630 | 1,33 | 34 | — | |
| Vapcell T50Poleca · 2021 T50 zapewniły dużą pojemność, dobre wyniki przy wysokich prądach i niewielkie różnice między ogniwami. | 3,6 | 20 | 5087 | 11 | 90 | — | |
| LG 20650 HG6Z zastrzeżeniami · 2021 Dobra wydajność prądowa, ale stare ogniwa nie osiągnęły deklarowanej pojemności; autor odradza zakup w cenie z recenzji. | — | 30 | 2746 | 9 | 93,5 | 16,99 | |
| Samsung INR18650-25S od VapCellZ zastrzeżeniami · 2021 Wypadają nieco gorzej od ogniw kupionych stacjonarnie pod względem pojemności i rezystancji wewnętrznej, a VapCell kosztuje więcej. | — | — | — | — | — | 14,8 | |
| Akumulator LTO 18650 o pojemności 1500 mAhPoleca · 2021 Ogniwo wykazało dobrą żywotność; autor uznaje ładowanie 3 A i rozładowanie 5 A za optymalne. | — | — | — | — | — | — | |
| VapCell INR26650 4200mah 32AZ zastrzeżeniami · 2021 Oba ogniwa osiągnęły deklarowaną pojemność, ale różnice między nimi i cienka koszulka termokurczliwa są wadami. | 3,6 | 32 | 4164 | — | — | — | |
| Samsung INR21700-48XPoleca · 2021 Ogniwa wykazały spójne wyniki i nadają się do pojemnych pakietów; deklarowana jest długa żywotność. | — | — | 4735 | 12 | — | — | |
| Vapcell Boston Power Swing 5300Z zastrzeżeniami · Vapcell / Boston Power · 2021 Działają, ale różnice między dwoma egzemplarzami są duże, a cena wysoka; autor woli zwykłe ogniwa. | — | 13 | 5133 | — | — | 11 | |
| Samsung INR21700-50GPoleca · 2021 Ogniwa uzyskały prawie 5000 mAh i dobrze zniosły rozładowanie prądem 3C. | — | 14,7 | 4937 | — | — | — | |
| Murata US18650VC7Z zastrzeżeniami · 2021 Oryginalne ogniwa VC7 miały bardzo zbliżone parametry, ale wypadły słabiej od porównywanych ogniw. | — | — | 3450 | 23 | — | — | |
| Akumulator LTO 18650, pierwszy egzemplarzZ zastrzeżeniami · 2021 Pojemność odpowiada deklarowanej, ale opór jest wyższy, a przy 15 A występują przeciążenie i duży spadek napięcia. | 2,4 | 15 | 1215 | — | — | 2,4 | |
| Akumulator LTO 18650, drugi egzemplarzZ zastrzeżeniami · 2021 Przy 10 A działa dość dobrze, lecz przy 15 A jest przeciążony i nie spełnia deklaracji prądowej. | 2,4 | 15 | 1413 | — | — | 2,4 | |
| Akumulator LiFePO4 LiitoKala 30 AhNie poleca · 2021 Wszystkie cztery ogniwa mają zaniżoną pojemność; trzecie ma też większy spadek napięcia i samorozładowanie. | — | — | 24450 | 1 | 42 | 17,11 | |
| Samsung INR18650-25SPoleca · 2020 25S dobrze działa przy 15–20 A i nadaje się do większych prądów, ale przy obciążeniu do 20 A lepszym zakupem może być 25R. | — | — | 2507 | — | 102 | — | |
| Vapcell N1835A 18650 3500 mAh 10 AZ zastrzeżeniami · 2020 Około 3400 mAh i dobre działanie do 10 A, ale zabezpieczenie nadprądowe zadziałało zbyt późno. | — | 10 | 3426 | — | — | — | |
| Vapcell N1830A 18650 3000 mAh 15 APoleca · 2020 Zapewnia ponad 3000 mAh, dobrze znosi ciągłe rozładowanie do 15 A, a zabezpieczenie działa prawidłowo. | — | 15 | — | 22 | — | 12,99 | |
| Vapcell P1830A 18650 3000 mAh 15 AZ zastrzeżeniami · 2020 Działa podobnie do N1830A, lecz mocniej nagrzewa się przy 15 A; autor nie dostrzegł wyraźnych zalet. | — | — | — | — | — | 13,99 | |
| VapCell IFR10370 140mAhZ zastrzeżeniami · 2020 Pojemność zasadniczo spełnia minimum, ale parametry dwóch ogniw wyraźnie się różnią. | 3,2 | 1 | 120 | — | — | 5 | |
| VapCell INR26350 A20 2000mAhZ zastrzeżeniami · 2020 Spełniają deklarowane parametry, ale przy 8 A oba egzemplarze wyraźnie się różniły. | 3,6 | 6 | — | 35 | 64 | 10,98 | |
| Liitokala LiFePO4 32 AhZ zastrzeżeniami · 2020 Ogniwa dobrze znoszą obciążenie do 40 A, ale ich rzeczywista pojemność to około 24 Ah zamiast deklarowanych 32 Ah. | 3,2 | — | 24420 | — | — | 20,3 | |
| LG HG2Poleca · 2020 Trzy ogniwa wypadły normalnie, ale wyraźnie nagrzewały się przy prądach 15–20 A. | — | — | 2974 | — | — | — | |
| Vapcell K25 18650 2500mah 20AZ zastrzeżeniami · 2020 Pojemność odpowiada deklarowanej, a ogniwo dobrze działa do 25 A, lecz wynosi tylko 2500 mAh. | 3,6 | 20 | 2550 | — | 100 | 9,98 | |
| Vapcell K30 18650 3000mah 15AZ zastrzeżeniami · 2020 Parametry zasadniczo odpowiadają deklarowanym, ale dwa egzemplarze wyraźnie różniły się pojemnością i impedancją. | 3,6 | 15 | 2847 | — | — | 9,98 | |
| Vapcell S30 18650 3000mah 25APoleca · 2020 Ogniwa trwale oddają 25 A i bez problemu wytrzymują krótkotrwałe 30 A; wyniki są powtarzalne. | 3,6 | 25 | — | — | 110 | 11,99 | |
| Vapcell F35 18650 3500mah 10AZ zastrzeżeniami · 2020 To ogniwo o dużej pojemności spełnia deklarowane minimum, ale oddaje mniej niż LG INR18650-MJ1. | 3,6 | 10 | 3374 | — | 75 | 9,99 | |
| Vapcell P1608A 16340 800mahPoleca · 2020 Pojemność i parametry pod obciążeniem są zgodne z deklaracją; ogniwo może stale dostarczać do 3,8 A. | — | — | 860 | 100 | 53 | 7,99 | |
| Vapcell P1418 14500 1800mah 1.5vPoleca · 2020 Pojemność nieco przekracza deklarację, a napięcie pozostaje stabilne na poziomie 1,5 V; prąd ciągły wynosi 1,5 A. | — | 1,5 | 1890 | — | — | 7,99 | |
| Vapcell P1835A 18650 3500mah 10APoleca · 2020 Ogniwo wytrzymało rozładowanie prądem 10 A, ale przy maksymalnym obciążeniu nagrzało się do 86°C. | — | 10 | 3650 | 32 | 86 | 10 | |
| Vapcell T8 INR16340 850mah 3AZ zastrzeżeniami · 2020 Przyzwoite ogniwa, ale powyżej 2 A nie osiągają deklarowanego maksymalnego prądu rozładowania 3 A. | 3,6 | 3 | — | — | — | 4,93 | |
| Vapcell INR18650 3000mah 20APoleca · 2020 Świetne wyniki do 20 A; parametry przypominają VTC6, a nagrzewanie nie budzi zastrzeżeń. | 3,6 | — | — | — | — | 10,86 | |
| Vapcell G50 21700 5000mah 15APoleca · 2020 Przewyższyły ogniwa Samsung i LG pojemnością i wynikami przy maksymalnym prądzie, a także mniej się nagrzewały. | 3,6 | 15 | — | — | 78 | 8,53 | |
| HJ802540Poleca · 2020 Ogniwo oddawało do 10 A; autor zmierzył około 680 mAh pojemności i temperaturę 62 °C. | — | — | 680 | 21 | 62 | — | |
| Jonistor 3000 FPoleca · 2020 Superkondensatory oddały około 1355 i 1365 mAh przy rozładowaniu do 0,8 V; autor zaleca ładowanie do najwyżej 2,7 V. | 2,8 | — | 1355 | 0,22 | — | 4,5 | |
| INR18650-25R (kupione na AliExpress)Z zastrzeżeniami · Samsung · 2020 Ogniwa oddały około 2500 mAh, ale ich oryginalność i przyczyna słabszych wyników pozostały niepewne. | — | — | 2500 | — | — | — | |
| Samsung INR18650-25R (Nkon)2020 Te oryginalne ogniwa z Nkon posłużyły do porównania z egzemplarzami kupionymi na Ali. | — | — | — | — | — | — | |
| Sanyo NCR18650GANie poleca · 2020 W testach cyklicznych z prądem ładowania 1C ogniwa szybko traciły pojemność, a ich rezystancja wewnętrzna rosła. | — | — | 3320 | 54,5 | — | — | |
| ANR26650M1-BPoleca · Lithium Werks · 2020 Ogniwa spełniły deklarowane parametry i spodobały się autorowi, lecz za maksymalny prąd ciągły uznaje on 30–40 A. | 3,3 | 50 | — | — | — | — | |
| JGNE 26650 2300mahPoleca · 2020 Wytrzymuje 40 A bez nadmiernego nagrzewania, ale przy dużych prądach napięcie wyraźnie spada. | 3,2 | 46 | — | — | — | — | |
| JGNE 26650 3000mah2020 Działa prawidłowo do 20 A, powyżej napięcie wyraźnie spada; test nie wykazał problemów z temperaturą. | 3,2 | 30 | — | — | — | — | |
| JGNE 26650 3600mahPoleca · 2020 Dobrze znosi znamionowe 10,8 A i półtorakrotne przeciążenie, choć napięcie spada. | 3,2 | 10,2 | — | — | 76 | — | |
| JGNE 18650 1600mAhZ zastrzeżeniami · 2020 Budżetowe ogniwo, ale w teście nie osiągnęło deklarowanej pojemności 1600 mAh. | 3,2 | 4,8 | — | 30 | 70 | — | |
| JGNE 18650 1800mAhZ zastrzeżeniami · 2020 Osiągnęło deklarowaną pojemność i lepiej radziło sobie z dużymi prądami, ale na mrozie mocno traci pojemność. | 3,2 | 5,4 | 1767 | — | — | — | |
| VapCell IFR32700 G65Poleca · 2020 Pojemność przekroczyła deklarowaną, a ogniwa bez problemu wytrzymały ładowanie i rozładowanie prądem 30 A. | 3,2 | 30 | — | 6,5 | 72 | 13,18 | |
| VapCell IFR26650 2600mah 3.2V 55A/75AZ zastrzeżeniami · 2020 Ogniwa oddały ponad 2500 mAh przy prądach 20–40 A, ale autorowi nie spodobała się cena. | 3,2 | 55 | — | 4,5 | 65 | 16,49 | |
| VapCell G53 26650 5300mah 20APoleca · 2020 Ogniwa przekroczyły deklarowaną pojemność i wytrzymały rozładowanie prądem 20 A, choć ich rezystancja była nieco zawyżona. | 3,6 | 20 | 5400 | 15,95 | 86 | — | |
| VapCell G45 21700 4500mah 20APoleca · 2020 Ogniwa przekroczyły deklarowaną pojemność, a autor uznał wyniki i temperaturę za dobre. | 3,6 | 20 | 4580 | 14 | — | 13,18 | |
| VapCell INR18500 2200mah 4A L22Poleca · 2020 Pojemność odpowiada deklarowanej, ogniwo dobrze znosi obciążenie, ale cena za sztukę jest wysoka. | 3,6 | 4 | 2200 | — | 49 | 13,18 | |
| VapCell M11 INR18350 1100mah 9APoleca · 2020 Ogniwa osiągnęły deklarowaną pojemność i wytrzymały prąd do 12 A; autor je poleca. | 3,6 | 9 | 1100 | — | 72 | 7,99 | |
| VapCell INR14500 1000mah 10A H10Poleca · 2020 Ogniwo osiągnęło 944 mAh przy 0,2C i 838 mAh przy 10 A; autor poleca je, jeśli cena nie zniechęca. | 3,6 | 10 | 944 | 15 | 82 | — | |
| Liitokala 32700 LiFePO4Poleca · 2020 Ogniwa uzyskały 6600 mAh przy 0,2C i miały zbliżoną rezystancję wewnętrzną, ale wyniki mogą zależeć od partii. | — | — | 6600 | — | 80 | 28,56 | |
| Chińskie akumulatoryZ zastrzeżeniami · 2020 Ogniwa mają około 2000 mAh; autor jest zaskoczony ich stanem po pięciu latach przechowywania. | — | — | 2000 | — | — | — | |
| VariCore 32700 LiFePo4Poleca · 2020 Ogniwa osiągnęły 5,7–5,8 Ah i umiarkowanie się nagrzewały, ale wiele miało większą niż deklarowana rezystancję wewnętrzną. | — | — | 5800 | 12 | 67 | 30 | |
| TrustFire 14500 900 mAhPoleca · 2020 Ogniwa są bliskie deklarowanym 900 mAh i dobrze pracują przy 3C; autor je poleca. | — | — | 867 | — | — | — | |
| Basen BS217AZ zastrzeżeniami · 2020 Ogniwa o dużej pojemności i średnim prądzie, wyraźnie ustępujące wysokoprądowym konkurentom przy 20 A. | — | 30 | 4000 | 14,53 | — | — | |
| Basen BS26003Z zastrzeżeniami · 2020 Niezłe ogniwa średnioprądowe, ale nie wysokoprądowe: przy dużym obciążeniu napięcie wyraźnie spada, a temperatura rośnie. | — | — | 4800 | — | 97 | 6,39 | |
| Basen Y25 18650 2500 mAhPoleca · 2020 Ogniwa Y25 wypadły dobrze i podobnie; autor uważa je za dobrą, niedrogą alternatywę dla VTC5 i 25R. | — | 22 | 2750 | — | — | 5,6 | |
| BASEN B30 18650 3000 mAhPoleca · 2020 W testach B30 są praktycznie identyczne z ogniwami VTC6; pojemność odpowiada deklaracji, a ciągły prąd 20 A jest podany poprawnie. | — | 20 | — | — | — | 6,84 | |
| BASEN O35Z zastrzeżeniami · 2020 Działa na poziomie LG i Samsunga, ale deklarowana pojemność jest zawyżona: w teście około 3400 mAh. | — | — | 3400 | 20 | — | 6,38 | |
| BS186A Pro (zabezpieczony)Z zastrzeżeniami · BASEN · 2020 Wersja chroniona ma około 3400 mAh, ale zabezpieczenie ogranicza prąd do około 6 A chwilowo i 5,1 A ciągle. | — | 10 | 3500 | 45 | 50 | — | |
| LG HG22019 Ogniwo przechowywane w stanie rozładowanym miało większą pojemność i mniejszą rezystancję wewnętrzną, ale autor nie wyciąga wniosków. | — | — | — | — | — | — | |
| Samsung ICR18650-26FZ zastrzeżeniami · 2019 To budżetowe ogniwo uzyskało 2446 mAh przy 0,2C i wyraźnie siadało przy dużym prądzie. | — | 5,2 | 2446 | — | 53 | — | |
| Samsung ICR18650-26HZ zastrzeżeniami · 2019 To budżetowe ogniwo uzyskało 2582 mAh przy 0,2C, ładowało się lepiej i mniej grzało niż 26F. | — | 5,2 | 2582 | — | 45 | — | |
| Sanyo NCR18650GAPoleca · 2019 Ogniwa wypadły dobrze i autor je poleca, ale ostrzega przed częstymi podróbkami. | — | 10 | 3500 | — | 70 | — | |
| Murata US18650VTC4Z zastrzeżeniami · 2019 Starszy ogniwo o pojemności około 2000 mAh; podczas testu 30 A drugie ogniwo nagrzało się do prawie 108°C. | — | 30 | — | — | 108 | — | |
| Murata US18650VTC5A2019 Deklarowana pojemność wynosi około 2500 mAh; dwa ogniwa testowano przy rozładowaniu 30 A. | — | 30 | — | — | — | — | |
| Murata US18650VTC5D2019 Podano pojemność 2800 mAh; ogniwo testowano również przy rozładowaniu 30 A. | — | 30 | — | — | — | — | |
| Samsung INR18650-20SPoleca · 2019 Dobrze wypadło przy 30 A; autor zwraca uwagę na niską rezystancję wewnętrzną i szybkie ładowanie. | — | 30 | — | 7,5 | 84 | — | |
| Molicel INR18650-P28AZ zastrzeżeniami · 2019 Deklarowane 2800 mAh i do 35 A; test przy 30 A przekroczył 100°C, więc go przerwano. | — | 35 | — | — | 100 | — | |
| LG ICR18650-HB3Z zastrzeżeniami · 2019 Mimo podanych 1500 mAh testy wykazały wyraźnie większą pojemność; przy 20 A temperatura wyniosła około 90°C. | — | 22 | — | — | 90 | — | |
| Murata US18650VTC62019 Przy deklarowanych 3000 mAh ogniwa uzyskały prawie 3100 mAh przy 0,2C; przy 20 A przekroczyły 90°C. | — | 20 | — | — | 90 | — | |
| Murata US18650VTC6 RedNie poleca · 2019 Przy małych prądach podobne do VTC6, ale przy dużych wyraźnie odstają; temperatura jest nieco wyższa. | — | 20 | — | — | — | — | |
| Samsung INR18650-25RZ zastrzeżeniami · 2019 Autor nazywa ją klasykiem, ale wskazuje na przeciętne parametry; przy 20 A temperatura wyniosła 93°C. | — | 20 | — | — | 93 | — | |
| Samsung INR18650-30Q2019 Autor uważa ją za najciekawsze ogniwo średniej klasy; pojemność zgadzała się z danymi producenta, ale przy 20 A przekroczyła 90°C. | — | 20 | — | — | 90 | — | |
| LG ICR18650-HE4Z zastrzeżeniami · 2019 Przy małych prądach przekroczyło deklarowaną pojemność, ale przy 20 A temperatura niemal osiągnęła 100°C. | — | 20 | — | — | — | — | |
| LG INR18650-HG2Z zastrzeżeniami · 2019 Pojemność 3000 mAh uzyskało tylko przy najniższym prądzie; przy 20 A nagrzało się do prawie 97°C. | — | 20 | — | — | 97 | — | |
| LG INR18650-HG2LZ zastrzeżeniami · 2019 Rzeczywista pojemność wyniosła około 2900 mAh; przy 20 A niemal dorównało HG2, nagrzewając się podobnie. | — | 20 | — | — | — | — | |
| Samsung INR18650-35EZ zastrzeżeniami · 2019 Rzeczywista pojemność przy 0,2C wyniosła 3400 mAh; autor zauważa, że ogniwo działa całkiem dobrze. | — | 8 | 3400 | — | — | — | |
| LG INR18650-MH12019 Test rozładowania wykazał około 3150 mAh; temperaturę mierzono przy 10 A. | — | 10 | — | — | — | — | |
| LG INR18650-MJ1Poleca · 2019 Przy rozładowaniu 0,2C autor zmierzył 3528 mAh i ocenił temperaturę przy 2C oraz 10 A jako dobrą. | — | 10 | 3528 | — | — | — | |
| LG INR18650-M36Z zastrzeżeniami · 2019 Dokładniejszy test wykazał 3450 mAh przy 0,2C; autor odnotował też dobre wyniki przy 8 i 10 A. | — | 5 | 3450 | — | — | — | |
| Panasonic NCR18650GPoleca · 2019 Zmierzona pojemność wyniosła 3568 mAh; autor uważa je za lidera pod względem pojemności przy małym prądzie. | — | 4,87 | 3568 | — | — | — | |
| Panasonic NCR18650BDZ zastrzeżeniami · 2019 Pierwsze ogniwo uzyskało 3180 mAh przy 0,2C, drugie prawie 3250 mAh; testowano je także przy 10 A. | — | 6 | 3180 | — | — | — | |
| Samsung ICR18650-22PZ zastrzeżeniami · 2019 W testach ogniwa uzyskały ponad 2200 mAh; autor uważa je za przeciętne, poza ceną. | — | 10 | — | — | — | — | |
| Samsung INR21700-50E2019 Rzeczywista pojemność wyniosła nieco ponad 4900 mAh; przy małym prądzie prowadzi LG, lecz od 10 A wygrywa Samsung. | — | 10 | — | — | — | — | |
| Samsung INR21700-40TPoleca · 2019 Przy 30 A uzyskał około 3885 mAh i około 95°C; przy 37 A nagrzał się do 100°C. | — | 45 | — | — | — | — | |
| LG INR21700-M50TZ zastrzeżeniami · 2019 Prosta ładowarka zmierzyła 5140 mAh; autor nie zaleca długotrwałego obciążania powyżej 10 A. | — | 7,3 | — | — | — | — | |
| Molicel INR21700-P42APoleca · 2019 Zmierzona pojemność przy 0,2C wyniosła 4060 mAh; przy większych prądach Samsung 40T wyraźnie odstaje. | — | 45 | 4060 | — | — | — | |
| Sanyo NCR20700BZ zastrzeżeniami · 2019 Przy 0,2C ogniwo oddało około 4200 mAh, ale autor odradza długotrwałe obciążanie powyżej 10 A z powodu nagrzewania. | — | 15 | 4200 | — | — | — | |
| Sanyo NCR20700BZ zastrzeżeniami · 2019 Ogniwa mają dużą pojemność, ale nietypowy rozmiar i nagrzewanie ograniczają ich zastosowanie. | — | 15 | 4200 | — | — | — | |
| LG INR21700-M50TZ zastrzeżeniami · 2019 Dobrze wypada przy małych prądach, ale przy dużych ustępuje Samsungowi i mocno się nagrzewa. | — | — | 4969 | — | 90 | — | |
| Samsung INR21700-50EZ zastrzeżeniami · 2019 W porównaniu z LG jest ciekawszy przy dużych prądach, ale ustępuje mu do 1–1,5C. | — | — | — | — | — | — | |
| LG INR18650-HG2LZ zastrzeżeniami · 2019 Pojemność jest o około 2–3% niższa niż w standardowych ogniwach HG2, ale ich parametry są bardziej zgodne. | 3,6 | 20 | 2911 | — | — | — | |
| INR21700-P42AZ zastrzeżeniami · Molicel · 2019 Ogniwa wypadły dobrze i nieznacznie pokonały Samsunga, ale autor uważa je za zbyt drogie. | — | 45 | 4060 | 9,5 | 102 | — | |
| INR18650-P28AZ zastrzeżeniami · Molicel (E-One Moli Energy) · 2019 Ogniwa są zbliżone do Murata VTC5D, lecz przy dużych prądach ustępują konkurentom i różnią się parametrami. | — | 20 | 2814 | — | 100 | — | |
| Panasonic NCR18650GZ zastrzeżeniami · 2019 Przy 0,2C miał największą pojemność spośród porównywanych, lecz przewaga była niewielka, a cena wysoka. | — | 4,87 | 3568 | — | 80 | — | |
| Panasonic NCR18650BDPoleca · 2019 Ogniwa wypadły dobrze, a autor uważa je za świetny wybór do dużych akumulatorów rowerów elektrycznych. | — | 10 | 3179 | — | 76 | — | |
| LG INR18650MH1Z zastrzeżeniami · 2019 Zwykłe ogniwa bez wyróżniających się parametrów, nadają się do urządzeń o małym poborze; kluczowa jest cena. | — | 10 | — | 30 | 83,5 | — | |
| Murata US18650VTC6 (czerwone)Poleca · 2019 Czerwone VTC6 wypadły podobnie do zielonych; różnice przy większym obciążeniu mieściły się w granicach błędu pomiaru. | — | 20 | 2900 | 12,55 | — | — | |
| Samsung INR18650-25RPoleca · 2019 Ogniwo osiągnęło około 2500 mAh w głównych testach i niemal dorównało LG HE4. | — | 20 | 2500 | — | — | — | |
| US18650VTC4Poleca · Sony / Murata · 2019 VTC4 okazały się dobrymi ogniwami; można je uznać za lepsze od Samsung 20S, ale przy dużych prądach różnica niemal zanika. | — | — | 2059 | — | 107 | — | |
| INR18650-20SZ zastrzeżeniami · Samsung · 2019 Przy małym prądzie wypada gorzej od VTC4, ale przy 20 A oddaje tyle samo Wh; przy dużych prądach różnica jest niewielka. | — | — | — | — | — | — | |
| LG ICR18650-HB3Z zastrzeżeniami · 2019 Ogniwa oddają deklarowane 1500 mAh przy 3 A, ale ich pojemność energetyczna jest wyraźnie niższa niż w Samsungu 20S. | — | — | 1600 | — | 90 | — | |
| LG ICR18650-HE4Poleca · 2019 Ogniwa są dobre i mniej więcej dorównują VTC5A przy prądach do 20 A. | — | 20 | — | — | — | — | |
| Samsung ICR18650-22PPoleca · 2019 Nowe ogniwa spełniają deklarowane parametry i nadają się m.in. do baterii laptopowych. | — | 10 | 2150 | 23 | 64 | — | |
| LiitoKala lii-35A-NZ zastrzeżeniami · 2019 Rzeczywista pojemność to około 3400 mAh; ogniwa działają poprawnie do 7 A, ale nie wytrzymują deklarowanych 10–20 A. | 3,6 | 20 | 3390 | 30 | 82 | 2,313 | |
| Samsung INR21700-40TPoleca · 2019 Ogniwa pewnie znoszą 30–35 A i nadają się do akumulatorów elektronarzędzi. | — | 35 | 4070 | — | 100 | — | |
| LG INR18650-M36Z zastrzeżeniami · 2019 Dobra pojemność i praca przy prądzie do 10 A, ale ogniwo nie osiąga deklarowanych 3600 mAh. | 3,63 | 5 | 3456 | 23,5 | — | 3,25 | |
| LG INR18650-MJ1Poleca · 2019 Ogniwa wykazały świetną pojemność i dobrą pracę pod obciążeniem, ale mają wyższą rezystancję i temperaturę. | — | 10 | 3500 | 27,7 | 80 | — | |
| Murata US18650-VTC5DPoleca · 2019 VTC5D wykazały większą pojemność niż VTC5A i dobrze nadają się do pakietów, ale kosztują dwa razy więcej. | — | 35 | 2800 | 11 | 100 | — | |
| US18650VTC6Poleca · Murata · 2019 Oryginalne ogniwa VTC6 przekroczyły deklarowaną pojemność przy niskim prądzie i potwierdziły opinię jednych z najlepszych 18650. | — | — | 3081 | — | 90 | — | |
| LG INR18650-HG2Poleca · 2019 Autor ocenia ogniwa jako dobre i poleca zakup; zmierzył pojemność przy różnych prądach rozładowania. | — | 20 | — | — | 60 | — | |
| Liitokala NCR18650B 3400 mAhZ zastrzeżeniami · 2019 Przy niskich prądach ogniwa osiągnęły 3386 i 3399 mAh, ale jakość może się różnić między partiami. | — | — | 3386 | — | — | — | |
| LG HG2 (recenzja)Nie poleca · 2019 Uznany za podróbkę: ma mniejszą pojemność, większą rezystancję i mocniej się nagrzewa niż oryginał. | — | — | 2640 | 19 | 74 | — | |
| LG HG2 (oryginalny)2019 Oryginalny egzemplarz osiągnął 2880 mAh przy rozładowaniu 1C i nagrzał się do 79°C przy 15 A. | — | — | 2880 | — | 79 | — | |
| Samsung INR18650-30Q (recenzowany)Nie poleca · 2019 Uznany za podróbkę: pojemność 2660–2700 mAh, rezystancja 20 mΩ i temperatura 76°C przy 10 A. | — | — | 2660 | 20 | 76 | — | |
| Samsung INR18650-30Q (oryginalny)2019 Oryginalny 30Q osiągnął 2970–3000 mAh i temperaturę 56°C przy 10 A. | — | — | 2970 | — | 56 | — | |
| Samsung ICR18650-26HNie poleca · 2019 Uznany za podróbkę: pojemność wyniosła 2319 mAh przy 2C, a temperatura przy 5,2 A zbliżyła się do 60°C. | — | — | 2319 | 48 | 60 | — | |
| Samsung ICR18650-22PZ zastrzeżeniami · 2019 Wygląda na oryginał, ale ma niższą pojemność; autor odradza zakup ogniw o nieznanej historii przechowywania. | — | — | 1857 | 20 | 77,5 | — | |
| Samsung ICR18650-22P (oryginalny, porównanie)2019 Dla porównania oryginał miał około 2050–2100 mAh przy obu prądach rozładowania. | — | — | 2050 | — | 56 | — | |
| Samsung INR18650-30Q (podróbka, bonus)Z zastrzeżeniami · 2019 Dość przyzwoita podróbka o pojemności 2650–2700 mAh, ale przy 10 A nagrzewa się do 74°C. | — | 10 | 2650 | 18,6 | 74 | — | |
| Samsung INR 18650-20SPoleca · 2019 Autor zdecydowanie poleca go za duży prąd, szybkie ładowanie i umiarkowane nagrzewanie, mimo pojemności 2000 mAh. | — | 30 | 2021 | 7 | 84 | — | |
| 18650C5Z zastrzeżeniami · 2019 Pojemność jest nieco niższa od deklarowanej, a zabezpieczenie działa; rezystancja z płytką wynosi prawie 55 mΩ. | 3,6 | — | 2290 | 55 | — | — | |
| Murata VTC6Poleca · 2019 Autor uważa ogniwa za oryginalne, zgodne z deklarowanymi parametrami i zdecydowanie je poleca. | — | 20 | 3200 | 12,6 | 90 | — | |
| Chiński akumulator stylizowany na Panasonic NCR18650BZ zastrzeżeniami · 2019 Po 450 cyklach pojemność wyniosła 2762 mAh, około 15% mniej niż początkowe 3244 mAh. | — | — | 2762 | 37,3 | — | — | |
| Murata VTC5AZ zastrzeżeniami · 2019 Dobrze zniósł rozładowanie prądem do 30 A, ale zmierzona pojemność była niższa od deklarowanej. | — | 30 | 2529 | 10 | 100 | — | |
| Samsung INR21700-50EPoleca · 2019 Ogniwo osiągnęło deklarowaną pojemność i przeszło testy, ale mocno się nagrzało przy rozładowaniu prądem 3C. | — | — | 5200 | 23 | 83 | — | |
| Samsung INR18650-35EPoleca · 2019 Pojemność odpowiada deklarowanym 3400 mAh; ogniwo dobrze działa do 10 A, choć autor radzi nie przekraczać 8 A. | — | 8 | 3400 | 20 | — | — | |
| Samsung INR18650-30QPoleca · 2019 Dobre ogniwa spełniają deklarowane parametry i nieco je przewyższają; autor poleca ich zakup. | — | 15 | 3186 | 12,9 | 92 | — | |
| Liitokala HG2Nie poleca · 2019 Pojemność jest zbliżona do deklarowanej, ale wysoka rezystancja powoduje silne przegrzewanie przy dużych prądach. | — | — | 3032 | 30,6 | 87 | — | |
| VTC6 z blaszkamiNie poleca · Sony · 2019 Pojemność jest zasadniczo zgodna z deklaracją, ale opór jest wysoki, a ogniwa nie spełniają parametrów VTC6. | — | — | 2907 | 30 | — | — | |
| Liitokala 3400 mAh z zabezpieczeniemPoleca · 2018 Prawdopodobnie nieoryginalne, ale sprawne ogniwa o rzeczywistej pojemności; autor poleca je do latarek i zabawek. | — | — | 3103 | — | 55 | 3 | |
| Podróbka SONY VTC6Nie poleca · 2018 Podróbki mają małą pojemność i wysoką rezystancję; autor radzi poszukać lepszych ogniw. | — | — | 2185 | — | 68 | 12,84 | |
| Akumulator 18650 3400 mAhPoleca · LiitoKala · 2018 Ogniwa niemal osiągają deklarowaną pojemność i nadają się do urządzeń o niewielkim poborze prądu. | — | — | 3344 | — | 69,7 | — | |
| Akumulator 20 V 2 AhZ zastrzeżeniami · Samsung · 2018 Akumulator Samsung osiągnął zmierzoną pojemność 1912 mAh i jest prawdopodobnie nieco niedoładowywany przez ładowarkę. | 20 | — | 1912 | — | — | — | |
| Akumulatory do radiotelefonów Uniden BP-38 BP-40Z zastrzeżeniami · 2018 Zamienniki oferują około 500 mAh zamiast deklarowanych 700; jedna z 24 sprawdzonych baterii była wadliwa. | 4,8 | — | 458 | 148 | — | 80 | |
| NCR18650B 3400 mAhZ zastrzeżeniami · LiitoKala · 2018 Niemal identyczne z Panasonic NCR18650B; nadają się do rozładowania 0,2–0,5C, ale przy większym prądzie oddają zauważalnie mniej energii. | — | — | 3328 | — | 70 | — | |
| LiitoKala Lii-40A 21700 4000mAhZ zastrzeżeniami · 2018 Pojemność odpowiada deklarowanej, ale podany ciągły prąd rozładowania jest niejednoznaczny i zawyżony. | 3,7 | 40 | 4034 | — | 90 | — | |
| Soshine 18650 Lifepo4 Protected BatteryZ zastrzeżeniami · 2018 Pojemność jest bliska deklarowanemu minimum, a zabezpieczenie działa, ale ogniwo jest dłuższe niż standardowe. | 3,2 | 5 | 1499 | — | 52 | 13,71 | |
| Soshine IFR Lifepo4 Rechargeable Battery CR123 / 16340Poleca · 2018 Rzeczywista pojemność wynosi około 400 mAh, a ogniwo wytrzymało rozładowanie prądem 7 A. | 3,2 | 1,5 | 396 | — | — | 6,92 | |
| Soshine IFR CR2 Lifepo4 Rechargeable BatteryPoleca · 2018 Rzeczywista pojemność jest znacznie niższa od deklarowanej, ale ogniwo wytrzymało obciążenie 12C. | 3,2 | 0,9 | 193 | — | 50 | 5,66 | |
| Soshine 14500 / AA Lifepo4 BatteryPoleca · 2018 Ogniwo bez problemu wytrzymało obciążenie 10C, ale jego pojemność jest niższa od deklarowanej. | — | 1,2 | — | — | 80 | 9,08 | |
| Soshine 14500 LiFePO4 700 mAhZ zastrzeżeniami · 2018 Nadają się do użytku, ale zmierzona pojemność około 534 mAh jest wyraźnie niższa od deklarowanych 700 mAh. | 3,2 | 1,2 | 520 | — | — | — | |
| Samsung ICR18650-26HMPoleca · 2017 Ogniwa uzyskały około 2635 mAh przy standardowym rozładowaniu; autor poleca je do baterii laptopów, powerbanków i latarek. | 3,6 | — | 2636 | — | 62 | — | |
| Sony VTC6Poleca · 2017 Ogniwa wykazały dobrą pojemność, a autor uważa je za odpowiednie do elektronarzędzi i e-papierosów. | — | 15 | 3250 | — | 80 | 24,99 | |
| EN-EL19Nie poleca · 2017 Pojemność wyniosła około 500 mAh; autor krytykuje zawyżone oznaczenie. | — | — | 500 | — | — | 12,87 | |
| D-LI88 / DB-L80Nie poleca · 2017 Zmierzona pojemność wyniosła 500 mAh; autor uważa oznaczenie za zawyżone. | — | — | 500 | — | — | 6,03 | |
| BP70ANie poleca · 2017 Wyniki pomiaru pojemności były takie jak dla poprzedniego typu — około 500 mAh. | — | — | — | — | — | 6,03 | |
| En-el10 / Li-42Nie poleca · 2017 Pojemność była niższa niż w pozostałych typach i wyniosła około 470–480 mAh. | — | — | 470 | — | — | 6,03 | |
| Panasonic NCR18650B z zabezpieczeniemPoleca · 2017 Ogniwa spełniają deklarowaną pojemność i są powtarzalne, ale zabezpieczenie zwiększa ich długość ponad standard. | — | — | 3198 | — | 68 | — | |
| Akumulator PIPO X10Poleca · 2017 Zmierzona pojemność akumulatora wyniosła 10,32 Ah, więcej niż deklarował producent. | — | — | 10320 | — | — | — | |
| TrustFire 16340Nie poleca · 2017 Pojemność jest wyraźnie niższa od deklarowanych 880 mAh; autor chwali jedynie świetne opakowanie. | — | — | 566 | — | — | 2,7 | |
| Akumulator Doogee Y6Poleca · 2016 Zmierzona pojemność akumulatora odpowiada deklarowanej; autor uznaje 3260 mAh za poprawny wynik. | — | — | 3260 | — | — | — | |
| TrustFire 14500Nie poleca · 2016 Ogniwa 14500 miały małą, mocno zróżnicowaną pojemność; nowe wypadły gorzej niż starsze. | — | — | 687 | — | — | — | |
| TrustFire 18350Nie poleca · 2016 Ogniwa 18350 miały pojemność o około 20–25% niższą od deklarowanej, a wyniki testów się różniły. | 3,7 | — | 820 | — | — | 11,74 | |
| Akumulator Cubot Cheetah 2Poleca · 2016 Zmierzona pojemność akumulatora odpowiada deklarowanej, co autor uważa za bardzo dobry wynik. | 3,8 | — | 3010 | — | — | — | |
| Samsung INR18650-15MZ zastrzeżeniami · 2016 Zmierzona pojemność ogniwa wyniosła 1407 mAh, mniej niż oczekiwane 1450–1500 mAh. | — | — | 1407 | — | — | — | |
| Akumulator Leagoo M5Poleca · 2016 Zmierzona użyteczna pojemność wynosi 2252 mAh przy deklarowanych 2300 mAh. | — | — | 2252 | — | — | — | |
| Akumulator Cubot RainbowPoleca · 2016 Zmierzona pojemność akumulatora wyniosła 2161 mAh, około 5% mniej niż deklarowano. | — | — | 2161 | — | — | — | |
| NCR18650BPoleca · Panasonic · 2016 Pojemność wynosi prawie 3300 mAh i odpowiada deklaracji; autorowi spodobała się jakość ogniw. | 3,7 | — | 3300 | — | — | 6,99 | |
| NCR18500APoleca · Panasonic · 2016 Oba ogniwa osiągnęły prawie 2000 mAh, więcej niż deklarowano; autor uznał wynik za znakomity. | 4,2 | — | 2000 | — | — | 19,59 | |
| LGDBHE41865 (HE4)Poleca · 2016 Przy rozładowaniu 1C pojemność przekroczyła 2500 mAh; autor uznał wynik za znakomity. | — | 30 | 2500 | — | — | 7,9 | |
| INR18650-30QPoleca · Samsung · 2016 Przy rozładowaniu 3 A ogniwo oddało około 2940 mAh, zgodnie z deklarowanymi parametrami. | 3,7 | — | 2940 | — | — | 8,92 | |
| Night wolfNie poleca · 2016 Pojemność wynosiła około 1000 mAh, ale znacznie różniła się między ogniwami, co wskazuje na niską jakość. | — | — | 1000 | — | — | 6,01 | |
| AWT_2600Nie poleca · 2016 Zamiast deklarowanych 2600 mAh ogniwo osiągnęło tylko 1600 mAh; autor podejrzewa, że są nieoryginalne. | — | — | 1600 | — | — | 12,59 | |
| UR16650ZTAZ zastrzeżeniami · SANYO · 2016 W trybie nominalnym osiągnął 2250 z 2350 mAh, lecz przy ładowaniu do 4,2 V nie uzyskał nawet 2000 mAh. | 4,35 | 10 | 2250 | — | — | 7,04 | |
| NCR18650GAPoleca · SANYO · 2016 Przy rozładowaniu 4 A ogniwo oddało prawie 3400 mAh, nieco więcej niż podano w karcie katalogowej. | 4,2 | 10 | 3400 | — | — | 10,79 | |
| INR18650-25RPoleca · Samsung · 2016 Pojemność przy rozładowaniu 1C niemal dokładnie zgadzała się z kartą katalogową. | 3,7 | 25 | — | — | — | 14,59 | |
| ICR18650-26FPoleca · Samsung · 2016 Przy rozładowaniu 1C ogniwo oddało 2500 mAh, więcej niż 2340 mAh podane dla tego trybu. | 3,7 | — | 2500 | — | — | 11,19 | |
| US18650VTC4Poleca · 2016 Rozładowanie 1C potwierdziło deklarowaną pojemność; ogniwo jest przystosowane do prądu do 30 A. | — | 30 | 2000 | — | — | 13,79 | |
| Noname 5000mAhNie poleca · 2016 Zamiast deklarowanych 5000 mAh ogniwa osiągnęły tylko 1060–1200 mAh i znacznie się różniły. | — | — | 1060 | — | — | 2,69 | |
| INR26650-50APoleca · Liitokala · 2016 Przy rozładowaniu 5 A ogniwa oddały deklarowane 5000 mAh i wypadły całkiem dobrze. | 3,6 | 20 | 5000 | — | — | 19,59 | |
| BTY AA3000Nie poleca · 2016 Pojemność nie osiągnęła nawet 10% deklaracji, a jedno ogniwo wymagało dodatkowego pobudzenia. | 1,2 | — | — | — | — | 3,78 | |
| BTY AAA1350Nie poleca · 2016 Ogniwa wykazały tak samo bardzo małą pojemność jak wcześniejsze akumulatory BTY AA. | 1,2 | — | — | — | — | 2,38 | |
| Xiaomi ZI5Poleca · 2016 Przy 300 mA ogniwa oddały 2200 mAh — znakomity wynik — a przy 1C uzyskały wymagane 1800 mAh. | 1,2 | — | 2200 | — | — | 10,59 | |
| MecArmy U18-34Poleca · 2016 Przy 5 A pojemność wyniosła 2951 mAh wobec deklarowanych 2838 mAh; autor uznał wynik za znakomity. | — | 5 | 2951 | — | — | 15,99 | |
| LGDBHG21865Z zastrzeżeniami · 2016 Przy rozładowaniu 15 A ogniwa osiągnęły około 80°C, choć karta katalogowa dopuszcza ciągłe 20 A. | — | 20 | — | — | 80 | 45,06 | |
| INR18650-25R oldPoleca · Samsung · 2016 Mimo uszkodzonego opakowania autor podkreśla dobrą jakość ogniw. | — | — | — | — | — | — | |
| Samsung ICR18650-32AZ zastrzeżeniami · 2016 Pojemność nie sprawiała problemów, ale układ zabezpieczający może ulec awarii przy przejściu z rozładowania na ładowanie w niektórych ładowarkach. | 4,35 | — | — | — | — | — | |
| SANYO UR18650ZYZ zastrzeżeniami · 2016 Pojemność jest zgodna z oczekiwaniami, ale ogniwa nie są wysokoprądowe; deklarowane maksimum to 1C. | — | — | — | — | 57 | — | |
| Akumulator Vernee ThorPoleca · 2016 Zmierzona pojemność niemal odpowiada deklarowanej, a przy zwykłym użytkowaniu bateria wystarcza na około dwa dni. | — | — | 2787 | — | — | — | |
| DB-L80Z zastrzeżeniami · 2016 Zmierzona pojemność wyniosła 535 mAh; autor uważa takie wartości za typowe dla tych akumulatorów. | — | — | 535 | — | — | 2,7 | |
| NP-BN1Nie poleca · 2016 NP-BN1 wypadł najsłabiej i wyraźnie traci pojemność przy wzroście prądu rozładowania. | — | — | 494 | — | — | 3,73 | |
| Li-40BPoleca · 2016 Li-40B osiągnął 561 mAh, najwyższą zmierzoną pojemność spośród akumulatorów w recenzji. | — | — | 561 | — | — | 2,39 | |
| EN-EL19Z zastrzeżeniami · 2016 Pojemność dwóch akumulatorów EN-EL19 wyraźnie się różniła: 438 i 496 mAh. | — | — | 544 | — | — | 2,64 | |
| Netac P500 64GB Micro SDZ zastrzeżeniami · 2016 Karta osiągnęła przyzwoite prędkości, ale z kupionym czytnikiem nie spełniła klasy 3. | — | — | — | — | — | — | |
| SANYO UR18650ZYPoleca · 2016 Zmierzona pojemność spełnia wymagania karty katalogowej, a ogniwa wytrzymały rozładowanie prądem 5 A; autor nie miał zastrzeżeń. | 3,7 | 5 | 2773 | — | 57,5 | — | |
| Samsung ICR18650-32A z zabezpieczeniemZ zastrzeżeniami · 2016 Pojemność jest zbliżona do deklarowanej, ale ogniwo mocno się nagrzewa przy rozładowaniu około 1,5–2C; zabezpieczenie przerywa ładowanie przy 4,35 V. | — | — | 3094 | — | 71,5 | — | |
| LP402245-PCM-LDNie poleca · 2015 Zmierzona pojemność akumulatorów była niższa od deklarowanej. | — | — | — | — | — | — | |
| Samsung INR18650-25RPoleca · 2015 Autorowi ogniwa się spodobały: około 2700 mAh przy rozładowaniu 0,5 A i około 2500 mAh przy 14 A. | — | — | 2700 | — | 68 | — | |
| 1200mAh Li-40B/42BZ zastrzeżeniami · 2015 Zmierzona pojemność wyniosła 497 mAh wobec 740 mAh w oryginale — około dwóch trzecich. | — | — | 497 | — | — | 2,82 | |
| Sony NP-BN1Poleca · 2015 Pojemność wyniosła 502 mAh wobec 600 mAh w oryginale; autor uważa wynik za normalny. | — | — | 502 | — | — | 13,89 | |
| BP-70AZ zastrzeżeniami · Samsung · 2015 Pojemność wyniosła 560 mAh wobec 700 mAh w oryginale; autor ocenia wynik jako przeciętny. | — | — | 560 | — | — | 4,49 | |
| 1800mAh NP-BG1Poleca · Sony · 2015 Pojemność wyniosła 936 mAh wobec 940 mAh w oryginale; autor uważa wynik za doskonały. | — | — | 936 | — | — | 38 | |
| CGA-DU21 7.2V 2500mahPoleca · Panasonic · 2015 Przy prądzie rozładowania 500 mA zmierzono 2073 mAh wobec 2100 mAh w oryginale; autor uważa wynik za doskonały. | 7,2 | — | 2073 | — | — | 15,19 | |
| Akumulatory AANie poleca · 2015 Deklarowane 3000 mAh, ale zmierzona pojemność była około dziesięć razy mniejsza; autor odradza zakup. | — | — | — | — | — | — | |
| Akumulatory AAANie poleca · 2015 Deklarowane 1800 mAh, ale zmierzona pojemność była około dziesięć razy mniejsza; autor odradza zakup. | — | — | — | — | — | — | |
| NB-4LPoleca · Canon · 2015 Pojemność wyniosła około 700 mAh, czyli mniej więcej 90% deklarowanej; autor uważa akumulator za całkiem dobry. | — | — | 723 | — | — | 4,35 | |
| NB-7LZ zastrzeżeniami · Canon · 2015 Zmierzona pojemność wyniosła 789 mAh, około 75% deklarowanej; akumulator może być użyteczny, ale wynik rozczarował. | — | — | 789 | — | — | 6,87 | |
| TrustFire 14500 protected 900mAhPoleca · 2015 Autor jest zadowolony z wyników testów; po przechowywaniu pojemność większości ogniw była zbliżona. | — | — | 737,4 | — | — | 5,69 | |
| Goonk 18650 2800 mAhNie poleca · 2015 Żadne z czterech ogniw nie osiągnęło deklarowanej pojemności, a wyniki znacznie się różniły; autor odradza je do e-papierosów. | — | — | 1383 | — | — | — | |
| Bezimienna karta microSD 32 GBZ zastrzeżeniami · 2015 Karta przeszła testy, ale wyniki pogorszyły się po wielokrotnym zapisie; autor radzi poszukać markowej karty. | — | — | — | — | — | — | |
| TrustFire TF26650 5000mAh 3.7VPoleca · 2015 Zmierzona pojemność wyniosła 4,601 Ah (92% deklarowanej), a autorowi ogniwo się spodobało. | 3,7 | — | 4601 | — | — | — | |
| 2200mAh 18650 Li-ion Battery for Power ToolNie poleca · 2014 Dwa ogniwa zmierzone miały tylko 1,500 i 1,516 Ah; autor radzi poszukać lepszych. | — | — | 1500 | — | — | — | |
| TrustFire TF 16340 880 mAhNie poleca · 2014 Dwa z czterech ogniw były wadliwe; dwa pozostałe osiągnęły około 70% deklarowanej pojemności. | — | — | 610,8 | — | — | — | |
| TrustFire 18650 2400mAhPoleca · 2014 Dwa ogniwa osiągnęły 92–93,5% deklarowanej pojemności przy rozładowaniu prądem 1C. | — | — | 2209 | — | — | — | |
| Akumulator z zestawuNie poleca · 2014 Dołączony akumulator ma małą pojemność: podczas ładowania autor uzyskał 382 mAh, a rzeczywistą ocenił na około 320–330 mAh. | — | — | 382 | — | — | — | |
| TrustFire 14500Z zastrzeżeniami · 2014 Pojemność czterech ogniw wyraźnie się różniła: dwa osiągnęły poniżej 75% deklarowanej pojemności, a dwa około 86%. | — | — | 640,6 | — | — | — | |
| UltraFire TR17670 1800mAh 3.7VNie poleca · 2014 Zmierzona pojemność to około 1,32 Ah zamiast deklarowanych 1,8 Ah; brak płytki zabezpieczającej. | 3,7 | — | 1320 | — | — | 9 | |
| Bateria2014 Zwykła bateria nieznanego producenta; autor podaje napięcie jałowe około 10 V. | — | — | — | — | — | — |
Żadne urządzenie nie spełnia tych warunków. Złagodź filtry.
Wartości odczytano automatycznie z tekstu recenzji, a każdą z nich zweryfikowano na podstawie cytatu z recenzji. Warunki pomiarów są różne: szczegóły znajdziesz w samej recenzji. Ceny z chwili publikacji recenzji. Myślnik oznacza, że w tekście recenzji nie podano tej wartości.
