Три типи елементів 21700: високострумові, цікаві, tabless
Мені тут надіслали для тестування чергові цікаві елементи: одні, по суті, нічим особливим не вирізняються, а от пара високострумових tabless дуже зацікавила — таких у мене точно ще не було, думаю, буде корисно.
Нагадую: щоб постійно бути в курсі нових тем у блозі, рекомендую підписатися на мій інстаграм, де я публікуватиму сповіщення про всі нові теми й, можливо, писатиму просто про щось цікаве — посилання на акаунт
Також підписатися на оновлення та нові статті можна в телеграм-каналі — https://t.me/KirichBlog Зазначу, що на каналі можна обговорювати огляди й статті, а також просто спілкуватися. Рекомендую.
Один мій знайомий запропонував протестувати кілька типів елементів, а оскільки я маю для цього і зацікавленість, і можливість, то, звісно, не став відмовлятися. Тим паче, як ви знаєте, я веду базу тестів, тобто навіть через кілька років можна взяти результати й наочно порівняти на графіку різні типи акумуляторів.
Мені надіслали три типи елементів, по дві штуки кожного типу, а саме —
Tenpower INR21700-50SG
Reliance INR21700-RS50
EVE INR21700-50PL
Усі три типи елементів мають ємність 5000мА·год, але особливо зацікавили так звані елементи tabless — INR21700-RS50 і INR21700-50PL, які добре підходять для створення батарей, розрахованих на великі струми віддачі.

Почну з елементів Tenpower INR21700-50SG: вони радше належать до «універсальних», адже не підпадають ані під поняття високострумових — струм лише до 20А, — ані під поняття високоємних: давно є елементи зі значно більшою ємністю. Але для електроінструменту вони мають підійти цілком нормально.
За кольором дуже нагадують «шоколадки» від LG.

Акумулятори мають матричний код, що зручно для визначення оригінальності елементів.
Судячи з маркування, випущені 23 жовтня 2025 року


На перше заряджання пішло близько 3.5А·год, тобто спочатку вони були заряджені приблизно на 30-35%, після чого за струму 1А я отримав близько 5А·год.

Стандартний струм заряджання — 0.5С, відсічення за падінням до 100мА; прискорений струм заряджання — 6А. Оскільки тестер, з якого я починав тестування, має максимальний струм заряджання 5А, то перевіряв саме в такому режимі. Тим паче, що різниця з максимальним струмом 6А не дуже велика, та й зручніше щось оцінювати за кратних значень С.
Мушу зазначити, що струм заряджання до 6 ампер за максимального струму розряджання 20А виглядає трохи незвично: зазвичай великий струм заряджання буває у високострумових елементів.

За 0.5С заряджання тривало 2 години 15 хвилин — непогано; за 1С — 1 годину 18 хвилин, що, загалом, теж добре для елементів такого типу.

Розряджання перевіряв за струмів 0.2, 0.5, 1, 2, 3, 4С, тобто в діапазоні струмів 1-20А, загалом 6 режимів.
У даташиті заявлено, що мінімальна ємність становитиме 4900мА·год за номінальної 5000. Власне, за 0.2С я отримав 4931мА·год, очікував трохи більше; в усіх інших режимах ємність була меншою за 4900мА·год.

Температура за струмів 2, 3 і 4С. На мій погляд, близько 70 градусів за 20А для цих елементів — дуже непогано, особливо якщо врахувати, що це їхній максимальний заявлений тривалий струм.

У другого елемента ситуація з ємністю навіть трохи гірша: він ледве видав заявлені мінімальні 4900мА·год.

Температура за струмів 3 і 4С практично ідентична першому екземпляру.

З узгодженістю характеристик загалом усе добре: за струмів 0.2 і 1С другий елемент трохи відстав, але в межах похибки.

Імпеданс акумуляторів у зарядженому стані після всіх тестів.

Друга пара — Reliance INR21700-RS50
Дуже незвичний колір для акумуляторів, здається, такі мені трапляються вперше.

Також є матричний код, який зазвичай містить серійний номер елемента, і якесь кодове маркування, імовірно, дата випуску, але тут я не впевнений.


На перше заряджання пішло майже 4А·год, тобто початковий заряд був близько 20%, перший цикл розряджання показав ємність приблизно 5200мА·год. Що вже цікаво.

Нормований струм заряджання — 8 ампер, максимальний — 15 ампер, максимальний струм розряджання — 70 ампер за умови обмеження температури на рівні 80 градусів.

Загалом даташит дуже ґрунтовний, інформації справді багато. Наприклад, зазначено, що акумулятори підтримують кілька режимів заряджання: звичайні струмом 2.5А (стандартний), 8 ампер (прискорений), 15А (швидкий) і надшвидкий складний, у якому цикл заряджання розбитий на кілька етапів із різним струмом — аж до 20А.

Щоб мати змогу порівнювати, я виміряв швидкість заряджання струмами 0.5 і 1С. У першому випадку заряджання тривало 2 години 17 хвилин, а в другому — 1 годину 15 хвилин. Чесно кажучи, після тестування попередніх елементів я очікував, що заряджання буде швидшим, хоча з огляду на певну різницю в ємності воно фактично й було трохи швидшим.

Коли вже готував огляд, вирішив додатково перевірити заряджання струмами 8А і 15А. Хотів перевірити й ступінчасте заряджання за 15 хвилин, але навантаження не вміє так працювати в режимі заряджання — лише під час розряджання. До речі, зі ступінчастим заряджанням за 15 хвилин не все так просто: виробник заявляє не повне заряджання, а лише 80%.
Пізніше подумав, що можна було запрограмувати мій RD6030, але, відверто кажучи, було ліньки.

Тест розряджання був довгим, дуже довгим і складався з 10 етапів — 0.2, 0.5, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 і 8С.
При цьому акумулятор видав заявлені 5А·год у всіх режимах. Мінімальна ємність була за струму розряджання 1С, максимальна — за 0.2С; ємність у Вт·год, як і очікувалося, була найбільшою за мінімального струму розряджання. Власне, у даташиті наведено дані для режимів 40, 50, 60 і 70А, і зазначено, що за струму 40А елемент має віддавати 100% своєї ємності.

Температура за струмів 5, 6, 7 і 8С, хоча, по суті, мене цікавив лише останній режим. Як я вже писав вище, заявлений струм розряджання — до 70А, але за умови обмеження температури до 80 градусів. Насправді такої температури я досяг за струму 35А й за умови використання одного елемента.
З одного боку, розумієш, що тебе десь дурять, а з іншого — отримати температуру нижче 90 градусів за струму 40А теж, по-своєму, доволі непогано.

Результати тесту другого елемента, по суті, приблизно такі самі.

У деяких режимах температура була трохи нижчою, але думаю, це через те, що в приміщенні було на кілька градусів прохолодніше. У будь-якому разі маємо близько 80 за 35А і понад 85 за 40А.

Залишкова ємність після розряджання струмом 40А становила 50 і 70мА·год, що дуже добре — приблизно 1-1.5% від загальної.

До однаковості результатів у мене також не було претензій. Єдине — за струму 40А один елемент чомусь сильніше просів на початку тесту, що, втім, особливо не позначилося на результатах.

Імпеданс акумуляторів трохи перевищує 3мОм, що справді незвично бачити в елементів 21700.

Ну і треті елементи — вже відносно відомі в інтернеті EVE INR21700-50PL.
Як на мене, ці елементи розпіарені більше за попередні, адже важко знайти людину, яка не знає компанію EVE. Тому вдвічі цікавіше було порівняти їхні результати з попередніми, тим паче що вони належать до одного класу.

Матрикс-коду на елементах немає, але є певний унікальний номер, можливо, у межах однієї партії, що теж непогано.
Минулого разу забув відзначити характерну спіраль на мінусовому контакті. Тут вона також є. Чи є це відмітною ознакою елементів tabless — не знаю, але логіка підказує, що цілком можливо.


На початкове заряджання першого елемента пішло 4300мА·год, а на заряджання другого — близько 4800, тобто, по суті, він був майже повністю розряджений.
Під час першого розряджання вийшло приблизно 5100мА·год.

Ці елементи трохи слабші за попередні: якщо для тих заявлено до 70А, то тут верхня межа — 50А. Приблизно те саме стосується і струмів заряджання: там було до 15А, тут — 10А, тобто виходить, вони приблизно в півтора раза менш «потужні», якщо так можна висловитися.

Заряджання перевіряв за струму 0.5 і 1С, і час заряджання в них виявився найменшим серед усіх трьох піддослідних.

Розряд перевіряв у тих самих десяти режимах: 0.2, 0.5, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 і 8С.
І лише за максимального струму елемент віддав рівно 5000мАч, у всіх інших режимах я отримав трохи менше, що, до речі, трохи дивно, адже в даташиті заявлено мінімум 5000мАч.

Температура за струмів 5, 6, 7 і 8С і тут, на диво, трохи нижча — на кілька градусів. Але все ж таки, можливо, це пов’язано з температурою повітря, а можливо, з трохи меншою ємністю, тобто сам нагрів тривав менше часу.

У другого екземпляра я отримав практично ті самі результати.


Залишкова ємність приблизно в півтора раза нижча, ніж у попередніх, і це добре.

Ідентичність характеристик на пристойному рівні, але характерно, що якщо основна частина графіка йде буквально ніздря в ніздрю, то в самому кінці вони трохи «розбігаються».

Імпеданс елементів ще нижчий, ніж у попередніх, і не перевищує 3мОм — справді круто.
І порівняльні тести. А оскільки подібних елементів у мене було не так уже й багато, то й порівнювати особливо не було з чим — довелося буквально «висмоктувати з пальця».
1. EVE INR21700-50PL
2. Reliance INR21700-RS50
3. EVE 21700 40P
4. Molicel INR21700-P42A
5. Molicel INR21700-P45B
6. Vapcell T50
Уже потім подумав, що можна було додати й Tenpower INR21700-50SG, але, на мій погляд, вони чимось схожі на Vapcell T50.
За струму 2С передбачувано на першому місці Reliance INR21700-RS50, далі Vapcell T50, а на третьому — EVE INR21700-50PL

За струму 20 ампер ситуація майже не змінилася: на першому місці, як і раніше, Reliance INR21700-RS50, а от на другому й третьому трохи попереду EVE INR21700-50PL, а за ним буквально ніздря в ніздрю Vapcell T50.

І насамкінець — порівняння EVE INR21700-50PL, Reliance INR21700-RS50 і Molicel INR21700-P45B як найближчого конкурента, але вже за струму 40А. Наскільки я пам’ятаю, у Molicel є модель і на 5Ач, але мені вона не траплялася.
І тут усе так само передбачувано: перше місце у Reliance INR21700-RS50, на другому з невеликою різницею EVE, а Molicel INR21700-P45B помітно відстає. Але це й зрозуміло: його початкова ємність — 4500мАч.

Доповнення.
Ще коли людина, яка надіслала ці елементи, попросила провести тести, то одразу попросила перевірити розряд за умови попереднього охолодження до 0 градусів. Точно до 0 градусів охолоджувати я не став, а просто, коли було прохолодно, поклав елементи на балкон на кілька годин; температура корпусу при цьому становила близько -3 градусів.
Теоретично можна було б тестувати їх і на балконі, але я подумав, що в цьому разі через самонагрівання елементів це просто не має сенсу, особливо якщо йдеться про великі струми розряду.

Першими я перевірив Tenpower INR21700-50SG, хоча не скажу, що це мало великий сенс. Вимірював за струму 10 і 20А, тобто за максимального та половинного від максимального.
Тут, звісно, мабуть, мало сенс тестувати саме на холоді, адже за ті 30 або 15 хвилин елемент встигав прогрітися просто на повітрі. хоча я намагався встановити її на тест якомога швидше.
Червоним позначено графіки за кімнатної температури елемента, синім — за початкових 0 градусів. І навіть так помітно, що спочатку напруга просідає, а потім завдяки прогріванню піднімається до штатного рівня.
За струму 20А наприкінці тесту елемент нагрівся до 71.4 градуса, а під час тесту за кімнатної температури й тих самих 20А температура була лише на один градус вищою.

А далі цікавіше: високострумові елементи я перевіряв за струмів 20 і 40А, відповідно тест тривав 15 і 7.5 хвилин, і температура повітря вже помітно менше впливала на результат.
Тут ми також бачимо помітне просідання напруги, особливо за струму 40А, але завдяки самопрогріванню приблизно до кінця першої третини — середини тесту елементи виходять на штатний режим роботи, і я б не сказав, що при цьому вони віддали набагато менше енергії.
Так, тут варто уточнити, що через збільшення імпедансу акумулятор на початковому етапі нагрівається сильніше, відповідно, віддає менше Вт·год, ніж за кімнатної температури, а ємність в А·год менше залежить від температури.

Температура за 20 і 40А: за 20А результатів у мене не було, а за 40А вона практично така сама, як і за початкової кімнатної температури.

На перший погляд, у EVE INR21700-50PL картина приблизно така сама.


Але набагато цікавіший порівняльний графік для Reliance INR21700-RS50 і EVE INR21700-50PL.
І тут чітко видно як вплив різниці в імпедансі, так і різниці в початковій ємності.
Імпеданс Reliance INR21700-RS50 приблизно на 10-15% більший, тому напруга просіла помітно сильніше. Але оскільки початкова ємність у нього була більшою, тест він завершив пізніше, віддавши більше енергії.
По суті, у цьому тесті елементи приблизно рівні: один виграє завдяки меншому імпедансу, другий — завдяки більшій ємності. Просто треба зважити, що для вас важливіше: ємність чи трохи вища напруга.

Висновки.
Сьогодні якраз той випадок, коли особливо й «підбивати підсумки» нема чого. По-перше, усі акумулятори показали себе цілком нормально, по-друге, мені нема з чим порівнювати високострумові елементи, тому підсумую загалом.
Tenpower INR21700-50SG — непогані елементи середнього рівня, тобто вони не вирізняються ні великим струмом навантаження, ні високою ємністю, але все ж працюють цілком добре і, на мій погляд, можуть віддати навіть більше за заявлені 20А.
Reliance INR21700-RS50 і EVE INR21700-50PL загалом дуже схожі, але є нюанси й деякі дивні моменти. Мене дещо здивувало, що для Reliance INR21700-RS50 заявлено максимальний тривалий струм 70А проти 50А у EVE INR21700-50PL, але імпеданс у нього більший, і навантаження він витримує гірше. А от із ємністю все навпаки — вона в нього трохи більша. Саме тому загалом вони приблизно рівні, але для великих навантажень я, мабуть, віддав би перевагу EVE INR21700-50PL, а Reliance INR21700-RS50, хоч і ненабагато, але поставив би на друге місце.
Щодо EVE INR21700-50PL було невелике уточнення: людина, яка їх надіслала, сказала, що їй здалося, ніби вони мають великий саморозряд. Приблизно за місяць зберігання напруга на них знизилася до 3.8 вольта. Поки що я не можу ні підтвердити, ні спростувати це: за тиждень напруга з 4.2 вольта знизилася до 4.08 і 4.106 вольта, що загалом нормально. Продовжуємо спостереження.
На цьому поки все. Дуже сподіваюся, що було корисно, і ще раз дякую Андрію за надіслані для тестування зразки.
Нагадую: щоб постійно бути в курсі нових тем у блозі, рекомендую підписатися на мій інстаграм, де я публікуватиму сповіщення про всі нові теми й, можливо, писатиму просто про щось цікаве — посилання на акаунт
Також підписатися на оновлення та нові статті можна в телеграм-каналі — https://t.me/KirichBlog Зазначу, що на каналі можна обговорювати огляди й статті, а також просто спілкуватися. Рекомендую.
Один мій знайомий запропонував протестувати кілька типів елементів, а оскільки я маю для цього і зацікавленість, і можливість, то, звісно, не став відмовлятися. Тим паче, як ви знаєте, я веду базу тестів, тобто навіть через кілька років можна взяти результати й наочно порівняти на графіку різні типи акумуляторів.
Мені надіслали три типи елементів, по дві штуки кожного типу, а саме —
Tenpower INR21700-50SG
Reliance INR21700-RS50
EVE INR21700-50PL
Усі три типи елементів мають ємність 5000мА·год, але особливо зацікавили так звані елементи tabless — INR21700-RS50 і INR21700-50PL, які добре підходять для створення батарей, розрахованих на великі струми віддачі.

Почну з елементів Tenpower INR21700-50SG: вони радше належать до «універсальних», адже не підпадають ані під поняття високострумових — струм лише до 20А, — ані під поняття високоємних: давно є елементи зі значно більшою ємністю. Але для електроінструменту вони мають підійти цілком нормально.
За кольором дуже нагадують «шоколадки» від LG.

Акумулятори мають матричний код, що зручно для визначення оригінальності елементів.
Судячи з маркування, випущені 23 жовтня 2025 року


На перше заряджання пішло близько 3.5А·год, тобто спочатку вони були заряджені приблизно на 30-35%, після чого за струму 1А я отримав близько 5А·год.

Стандартний струм заряджання — 0.5С, відсічення за падінням до 100мА; прискорений струм заряджання — 6А. Оскільки тестер, з якого я починав тестування, має максимальний струм заряджання 5А, то перевіряв саме в такому режимі. Тим паче, що різниця з максимальним струмом 6А не дуже велика, та й зручніше щось оцінювати за кратних значень С.
Мушу зазначити, що струм заряджання до 6 ампер за максимального струму розряджання 20А виглядає трохи незвично: зазвичай великий струм заряджання буває у високострумових елементів.

За 0.5С заряджання тривало 2 години 15 хвилин — непогано; за 1С — 1 годину 18 хвилин, що, загалом, теж добре для елементів такого типу.

Розряджання перевіряв за струмів 0.2, 0.5, 1, 2, 3, 4С, тобто в діапазоні струмів 1-20А, загалом 6 режимів.
У даташиті заявлено, що мінімальна ємність становитиме 4900мА·год за номінальної 5000. Власне, за 0.2С я отримав 4931мА·год, очікував трохи більше; в усіх інших режимах ємність була меншою за 4900мА·год.

Температура за струмів 2, 3 і 4С. На мій погляд, близько 70 градусів за 20А для цих елементів — дуже непогано, особливо якщо врахувати, що це їхній максимальний заявлений тривалий струм.

У другого елемента ситуація з ємністю навіть трохи гірша: він ледве видав заявлені мінімальні 4900мА·год.

Температура за струмів 3 і 4С практично ідентична першому екземпляру.

З узгодженістю характеристик загалом усе добре: за струмів 0.2 і 1С другий елемент трохи відстав, але в межах похибки.

Імпеданс акумуляторів у зарядженому стані після всіх тестів.

Друга пара — Reliance INR21700-RS50
Дуже незвичний колір для акумуляторів, здається, такі мені трапляються вперше.

Також є матричний код, який зазвичай містить серійний номер елемента, і якесь кодове маркування, імовірно, дата випуску, але тут я не впевнений.


На перше заряджання пішло майже 4А·год, тобто початковий заряд був близько 20%, перший цикл розряджання показав ємність приблизно 5200мА·год. Що вже цікаво.

Нормований струм заряджання — 8 ампер, максимальний — 15 ампер, максимальний струм розряджання — 70 ампер за умови обмеження температури на рівні 80 градусів.

Загалом даташит дуже ґрунтовний, інформації справді багато. Наприклад, зазначено, що акумулятори підтримують кілька режимів заряджання: звичайні струмом 2.5А (стандартний), 8 ампер (прискорений), 15А (швидкий) і надшвидкий складний, у якому цикл заряджання розбитий на кілька етапів із різним струмом — аж до 20А.

Щоб мати змогу порівнювати, я виміряв швидкість заряджання струмами 0.5 і 1С. У першому випадку заряджання тривало 2 години 17 хвилин, а в другому — 1 годину 15 хвилин. Чесно кажучи, після тестування попередніх елементів я очікував, що заряджання буде швидшим, хоча з огляду на певну різницю в ємності воно фактично й було трохи швидшим.

Коли вже готував огляд, вирішив додатково перевірити заряджання струмами 8А і 15А. Хотів перевірити й ступінчасте заряджання за 15 хвилин, але навантаження не вміє так працювати в режимі заряджання — лише під час розряджання. До речі, зі ступінчастим заряджанням за 15 хвилин не все так просто: виробник заявляє не повне заряджання, а лише 80%.
Пізніше подумав, що можна було запрограмувати мій RD6030, але, відверто кажучи, було ліньки.

Тест розряджання був довгим, дуже довгим і складався з 10 етапів — 0.2, 0.5, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 і 8С.
При цьому акумулятор видав заявлені 5А·год у всіх режимах. Мінімальна ємність була за струму розряджання 1С, максимальна — за 0.2С; ємність у Вт·год, як і очікувалося, була найбільшою за мінімального струму розряджання. Власне, у даташиті наведено дані для режимів 40, 50, 60 і 70А, і зазначено, що за струму 40А елемент має віддавати 100% своєї ємності.

Температура за струмів 5, 6, 7 і 8С, хоча, по суті, мене цікавив лише останній режим. Як я вже писав вище, заявлений струм розряджання — до 70А, але за умови обмеження температури до 80 градусів. Насправді такої температури я досяг за струму 35А й за умови використання одного елемента.
З одного боку, розумієш, що тебе десь дурять, а з іншого — отримати температуру нижче 90 градусів за струму 40А теж, по-своєму, доволі непогано.

Результати тесту другого елемента, по суті, приблизно такі самі.

У деяких режимах температура була трохи нижчою, але думаю, це через те, що в приміщенні було на кілька градусів прохолодніше. У будь-якому разі маємо близько 80 за 35А і понад 85 за 40А.

Залишкова ємність після розряджання струмом 40А становила 50 і 70мА·год, що дуже добре — приблизно 1-1.5% від загальної.

До однаковості результатів у мене також не було претензій. Єдине — за струму 40А один елемент чомусь сильніше просів на початку тесту, що, втім, особливо не позначилося на результатах.

Імпеданс акумуляторів трохи перевищує 3мОм, що справді незвично бачити в елементів 21700.

Ну і треті елементи — вже відносно відомі в інтернеті EVE INR21700-50PL.
Як на мене, ці елементи розпіарені більше за попередні, адже важко знайти людину, яка не знає компанію EVE. Тому вдвічі цікавіше було порівняти їхні результати з попередніми, тим паче що вони належать до одного класу.

Матрикс-коду на елементах немає, але є певний унікальний номер, можливо, у межах однієї партії, що теж непогано.
Минулого разу забув відзначити характерну спіраль на мінусовому контакті. Тут вона також є. Чи є це відмітною ознакою елементів tabless — не знаю, але логіка підказує, що цілком можливо.


На початкове заряджання першого елемента пішло 4300мА·год, а на заряджання другого — близько 4800, тобто, по суті, він був майже повністю розряджений.
Під час першого розряджання вийшло приблизно 5100мА·год.

Ці елементи трохи слабші за попередні: якщо для тих заявлено до 70А, то тут верхня межа — 50А. Приблизно те саме стосується і струмів заряджання: там було до 15А, тут — 10А, тобто виходить, вони приблизно в півтора раза менш «потужні», якщо так можна висловитися.

Заряджання перевіряв за струму 0.5 і 1С, і час заряджання в них виявився найменшим серед усіх трьох піддослідних.

Розряд перевіряв у тих самих десяти режимах: 0.2, 0.5, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 і 8С.
І лише за максимального струму елемент віддав рівно 5000мАч, у всіх інших режимах я отримав трохи менше, що, до речі, трохи дивно, адже в даташиті заявлено мінімум 5000мАч.

Температура за струмів 5, 6, 7 і 8С і тут, на диво, трохи нижча — на кілька градусів. Але все ж таки, можливо, це пов’язано з температурою повітря, а можливо, з трохи меншою ємністю, тобто сам нагрів тривав менше часу.

У другого екземпляра я отримав практично ті самі результати.


Залишкова ємність приблизно в півтора раза нижча, ніж у попередніх, і це добре.

Ідентичність характеристик на пристойному рівні, але характерно, що якщо основна частина графіка йде буквально ніздря в ніздрю, то в самому кінці вони трохи «розбігаються».

Імпеданс елементів ще нижчий, ніж у попередніх, і не перевищує 3мОм — справді круто.

І порівняльні тести. А оскільки подібних елементів у мене було не так уже й багато, то й порівнювати особливо не було з чим — довелося буквально «висмоктувати з пальця».
1. EVE INR21700-50PL
2. Reliance INR21700-RS50
3. EVE 21700 40P
4. Molicel INR21700-P42A
5. Molicel INR21700-P45B
6. Vapcell T50
Уже потім подумав, що можна було додати й Tenpower INR21700-50SG, але, на мій погляд, вони чимось схожі на Vapcell T50.
За струму 2С передбачувано на першому місці Reliance INR21700-RS50, далі Vapcell T50, а на третьому — EVE INR21700-50PL

За струму 20 ампер ситуація майже не змінилася: на першому місці, як і раніше, Reliance INR21700-RS50, а от на другому й третьому трохи попереду EVE INR21700-50PL, а за ним буквально ніздря в ніздрю Vapcell T50.

І насамкінець — порівняння EVE INR21700-50PL, Reliance INR21700-RS50 і Molicel INR21700-P45B як найближчого конкурента, але вже за струму 40А. Наскільки я пам’ятаю, у Molicel є модель і на 5Ач, але мені вона не траплялася.
І тут усе так само передбачувано: перше місце у Reliance INR21700-RS50, на другому з невеликою різницею EVE, а Molicel INR21700-P45B помітно відстає. Але це й зрозуміло: його початкова ємність — 4500мАч.

Доповнення.
Ще коли людина, яка надіслала ці елементи, попросила провести тести, то одразу попросила перевірити розряд за умови попереднього охолодження до 0 градусів. Точно до 0 градусів охолоджувати я не став, а просто, коли було прохолодно, поклав елементи на балкон на кілька годин; температура корпусу при цьому становила близько -3 градусів.
Теоретично можна було б тестувати їх і на балконі, але я подумав, що в цьому разі через самонагрівання елементів це просто не має сенсу, особливо якщо йдеться про великі струми розряду.

Першими я перевірив Tenpower INR21700-50SG, хоча не скажу, що це мало великий сенс. Вимірював за струму 10 і 20А, тобто за максимального та половинного від максимального.
Тут, звісно, мабуть, мало сенс тестувати саме на холоді, адже за ті 30 або 15 хвилин елемент встигав прогрітися просто на повітрі. хоча я намагався встановити її на тест якомога швидше.
Червоним позначено графіки за кімнатної температури елемента, синім — за початкових 0 градусів. І навіть так помітно, що спочатку напруга просідає, а потім завдяки прогріванню піднімається до штатного рівня.
За струму 20А наприкінці тесту елемент нагрівся до 71.4 градуса, а під час тесту за кімнатної температури й тих самих 20А температура була лише на один градус вищою.

А далі цікавіше: високострумові елементи я перевіряв за струмів 20 і 40А, відповідно тест тривав 15 і 7.5 хвилин, і температура повітря вже помітно менше впливала на результат.
Тут ми також бачимо помітне просідання напруги, особливо за струму 40А, але завдяки самопрогріванню приблизно до кінця першої третини — середини тесту елементи виходять на штатний режим роботи, і я б не сказав, що при цьому вони віддали набагато менше енергії.
Так, тут варто уточнити, що через збільшення імпедансу акумулятор на початковому етапі нагрівається сильніше, відповідно, віддає менше Вт·год, ніж за кімнатної температури, а ємність в А·год менше залежить від температури.

Температура за 20 і 40А: за 20А результатів у мене не було, а за 40А вона практично така сама, як і за початкової кімнатної температури.

На перший погляд, у EVE INR21700-50PL картина приблизно така сама.


Але набагато цікавіший порівняльний графік для Reliance INR21700-RS50 і EVE INR21700-50PL.
І тут чітко видно як вплив різниці в імпедансі, так і різниці в початковій ємності.
Імпеданс Reliance INR21700-RS50 приблизно на 10-15% більший, тому напруга просіла помітно сильніше. Але оскільки початкова ємність у нього була більшою, тест він завершив пізніше, віддавши більше енергії.
По суті, у цьому тесті елементи приблизно рівні: один виграє завдяки меншому імпедансу, другий — завдяки більшій ємності. Просто треба зважити, що для вас важливіше: ємність чи трохи вища напруга.

Висновки.
Сьогодні якраз той випадок, коли особливо й «підбивати підсумки» нема чого. По-перше, усі акумулятори показали себе цілком нормально, по-друге, мені нема з чим порівнювати високострумові елементи, тому підсумую загалом.
Tenpower INR21700-50SG — непогані елементи середнього рівня, тобто вони не вирізняються ні великим струмом навантаження, ні високою ємністю, але все ж працюють цілком добре і, на мій погляд, можуть віддати навіть більше за заявлені 20А.
Reliance INR21700-RS50 і EVE INR21700-50PL загалом дуже схожі, але є нюанси й деякі дивні моменти. Мене дещо здивувало, що для Reliance INR21700-RS50 заявлено максимальний тривалий струм 70А проти 50А у EVE INR21700-50PL, але імпеданс у нього більший, і навантаження він витримує гірше. А от із ємністю все навпаки — вона в нього трохи більша. Саме тому загалом вони приблизно рівні, але для великих навантажень я, мабуть, віддав би перевагу EVE INR21700-50PL, а Reliance INR21700-RS50, хоч і ненабагато, але поставив би на друге місце.
Щодо EVE INR21700-50PL було невелике уточнення: людина, яка їх надіслала, сказала, що їй здалося, ніби вони мають великий саморозряд. Приблизно за місяць зберігання напруга на них знизилася до 3.8 вольта. Поки що я не можу ні підтвердити, ні спростувати це: за тиждень напруга з 4.2 вольта знизилася до 4.08 і 4.106 вольта, що загалом нормально. Продовжуємо спостереження.
На цьому поки все. Дуже сподіваюся, що було корисно, і ще раз дякую Андрію за надіслані для тестування зразки.
Цю сторінку знайшли, коли шукали:
как маркируются tabless аккумуляторы, https://www.kirich.blog/obzory/akkumulyatory/1298-tri-tipa-21700-yacheek-vysokotokvye-interesnye-tabless, tabless inr-21700, tabless батареи, tabless ячейки
как маркируются tabless аккумуляторы, https://www.kirich.blog/obzory/akkumulyatory/1298-tri-tipa-21700-yacheek-vysokotokvye-interesnye-tabless, tabless inr-21700, tabless батареи, tabless ячейки
Ця модель є у зведеній таблиці: Порівняння акумуляторів: виміряна ємність і опір
Цифри з цього огляду є в базі вимірювань: Акумулятори
Порахувати самомуУсі калькулятори
Товари зі знижкою
Вас може зацікавити
Товари зі знижкою
Підтримати проєкт
Усі матеріали на сайті та поради безкоштовні, однак ми будемо вдячні за підтримку проєкту та каналу!
Обговорити на форуміЄ запитання чи власний досвід? Обговоріть статтю з автором і читачами: на форумі зручно показувати схеми та фото.
Перейти на форумКоментувати можуть зареєстровані читачі. Це займає хвилину, і можна увійти через той самий акаунт, що й на форумі.
УвійтиРеєстрація



