/    Porównania » Zasilacze 12 V ze sklepów ukraińskich
Wesprzyj projekt na Patreon


Protokół testów

Zasilacze 12 V ze sklepów ukraińskich

Zasilacze z trzech recenzji, kupione w ukraińskich sklepach. Różnią się obudową i mocą, dlatego nazwano je według typu i parametrów, tak jak w samych recenzjach.

  • 14modeli
  • 3poleca recenzję
  • 2026–2026lata recenzji

W skrócie: W tabeli 14 modeli: recenzja poleca 3, z zastrzeżeniami 9, nie poleca 2. Najmniejsze tętnienia w teście: Zasilacz 100 W, 12 V 8,3 A w metalowej obudowie, 100 mV. Najwyższa sprawność: Ultrakompaktowy zasilacz 100 W, 12 V 8,3 A, 89,5 %. Największy prąd: Zasilacz biurkowy 120 W 10 A, 10 A.

Krótko: co wybrać

Wszystkie modele

ModelWyjścieTętnienia, testSprawność, maks.NagrzewanieWnioski z recenzji
Zasilacz biurkowy 36 W, 12 V 3 AZasilacz biurkowy 36 W, 12 V 3 A202612 V / 3 A——138 °CZ zastrzeżeniami

Działa z małymi, niewymagającymi obciążeniami, ale ma niższą moc niż deklarowana, zauważalne tętnienia i budzi obawy o bezpieczeństwo.

Zasilacz 100 W, 12 V 8,3 A w metalowej obudowieZasilacz 100 W, 12 V 8,3 A w metalowej obudowie202612 V / 8,3 A100 mV84 %103 °CZ zastrzeżeniami

Budżetowy zasilacz z niskimi tętnieniami wysokiej częstotliwości, lecz zauważalnymi pikami niskiej częstotliwości i gorącym transformatorem przy pełnym obciążeniu.

Hermetyczny zasilacz 100 W, 12 V 8,3 AHermetyczny zasilacz 100 W, 12 V 8,3 A202612 V / 8,3 A800 mV87,5 %58 °CZ zastrzeżeniami

Dobrze znosi nagrzewanie i działa stabilnie, ale przy maksymalnym prądzie tętnienia osiągają 800 mV.

Ultrakompaktowy zasilacz 100 W, 12 V 8,3 AUltrakompaktowy zasilacz 100 W, 12 V 8,3 A202612 V / 8,3 A650 mV89,5 %95 °CZ zastrzeżeniami

Ten kompaktowy zasilacz osiąga około 7 A, ale autor zaleca około 6 A do pracy ciągłej; piki tętnień są bardzo duże.

Zasilacz 36 W 3 AZasilacz 36 W 3 A202612 V / 3 A400 mV84 %130 °CZ zastrzeżeniami

Rzeczywista moc maksymalna to około 30 W, ciągła 20–25 W; tętnienia są średnie.

Zasilacz biurkowy 36 W 3 AZasilacz biurkowy 36 W 3 A202612 V / 3 A—84,5 %126 °CZ zastrzeżeniami

Dostarcza 3 A z niewielkim zapasem termicznym; próg zabezpieczenia jest wysoki, a ochrony termicznej brak.

Hermetyczny zasilacz 36 W 3 AHermetyczny zasilacz 36 W 3 A202612 V / 3 A800 mV84 %70 °CZ zastrzeżeniami

Zabezpieczenie ustawiono prawidłowo i nagrzewanie nie budzi zastrzeżeń, ale tętnienia są duże.

Zasilacz biurkowy 72 W 6 AZasilacz biurkowy 72 W 6 A202612 V / 6 A—85,5 %126 °CNie poleca

Nagrzewanie ogranicza prąd ciągły do 3,5–4 A zamiast deklarowanych 6 A; tętnienia sięgają około 650 mV.

Wodoodporny zasilacz w obudowie, 100 W 8,3 AWodoodporny zasilacz w obudowie, 100 W 8,3 A202612 V / 8,3 A1000 mV86 %98 °CZ zastrzeżeniami

Starannie wykonany, lecz autor zaleca ograniczyć obciążenie do 75–80 W z powodu nagrzewania; tętnienia są duże.

Hermetyczny zasilacz 100 W 8,3 AHermetyczny zasilacz 100 W 8,3 A202612 V / 8,3 A230 mV86 %60 °CPoleca

Zabezpieczenie ustawiono prawidłowo, tętnienia i nagrzewanie są w normie; autor ocenia zasilacz 100 W jako całkiem przyzwoity.

Zasilacz biurkowy 120 W 10 AZasilacz biurkowy 120 W 10 A202612 V / 10 A—85,5 %135 °CNie poleca

Starannie zmontowany, ale rzeczywista moc to tylko około 60 W zamiast 120 W; przy 6 A się przegrzewa.

Zasilacz 100 W 12 V 8,3 A, perforowana obudowaZasilacz 100 W 12 V 8,3 A, perforowana obudowa202612 V / 8,3 A—86,5 %92 °CZ zastrzeżeniami

Przyzwoity, klasyczny zasilacz, choć próg zabezpieczenia jest wysoki, a tętnienia mogłyby być niższe.

Zasilacz 100 W 12 V 8,3 A, hermetyczna obudowaZasilacz 100 W 12 V 8,3 A, hermetyczna obudowa202612 V / 8,3 A170 mV85,5 %78 °CPoleca

Solidny zasilacz o typowych parametrach; autor zwraca uwagę jedynie na nieco zaniżoną pojemność kondensatora wejściowego.

Zasilacz 100 W 12 V 8,3 A, hermetyczna obudowa o podwyższonej niezawodnościZasilacz 100 W 12 V 8,3 A, hermetyczna obudowa o podwyższonej niezawodności202612 V / 8,3 A100 mV88 %46 °CPoleca

Dobry zasilacz o niskich tętnieniach i temperaturze, wyższej sprawności oraz aktywnym PFC, lecz dość drogi.

Wnioski — krótkie podsumowanie wniosków z recenzji. Szczegóły i warunki pomiarów znajdziesz w samej recenzji. Ceny podano na dzień publikacji recenzji, teraz mogą być inne. Myślnik oznacza, że tej wartości nie ma w tekście recenzji — często można ją znaleźć na zdjęciu ze specyfikacją. Skale pokazują wynik na tle modeli z tej strony: zielony — dobrze, żółty — przeciętnie, czerwony — słabo.

Udostępnij porównanie
TelegramViberWhatsAppFacebookX

Często zadawane pytania

Dlaczego w tej tabeli zasilacze nie mają marek?

W tych recenzjach oznaczenia zostały zamazane na mocy umowy ze sponsorem, dlatego zasilacze nazwano według typu obudowy i parametrów, tak jak u autora. Szczegóły znajdują się w samych recenzjach.

Która obudowa jest lepsza: hermetyczna czy z osłoną?

W tych testach hermetyczne zasilacze nagrzewały się wyraźnie mniej: 46–78 °C w porównaniu z 92–138 °C w przypadku adapterów, zasilaczy biurkowych i zasilaczy w obudowie. Tętnienia nie zawsze są w nich niższe, dlatego warto sprawdzić konkretny model.

Zaktualizowano · Wszystkie dane pochodzą z recenzji na blogu kirich.blog.

Zobacz także