Акумулятори Vapcell F52 21700 5200mAh
Давно я не писав про акумулятори Vapcell, але так склалося, що мені надіслали посилочку з чотирма зразками. Тож сьогодні — перша частина: акумулятори 21700 із заявленою ємністю 5200 мА·год.
Як завжди, нагадую: щоб постійно бути в курсі нових тем у блозі, рекомендую підписатися на мій інстаграм, де я публікуватиму сповіщення про всі нові теми й, можливо, писатиму просто про щось цікаве — посилання на акаунт
Отже, мені прислали коробочку з різними акумуляторами, а я, власне, і не проти, тим паче що акумулятори зараз дуже потрібна річ. До того ж у мене вже є не лише ідеї, куди їх застосувати, а дещо вже й застосовано — про це я скоро теж розповім.
Упаковані у звичні фірмові коробочки Vapcell — акуратно, але, як я неодноразово писав, краще б їх пропонували за окрему плату.

Колір світло-салатовий, маркування, основні характеристики, код-скретч — усе як завжди. Плюсовий контакт плоский, усі акумулятори на вигляд цілком однакові.

До розмірів також питань немає, щоправда, за вагою був певний розкид, але не сказав би, що суттєвий.

Технічні характеристики
Model: F52
Size: 21.1±0.2 * 70.8±0.3mm
Typical Capacity: 5200mAh (0.2C discharge)
Min capacity: 5050mAh (0.2C discharge)
Nominal voltage: 3.60V
Max Continuous Discharge Current: 15A
End-of-charge voltage: 4.20V
End-of-discharge Voltage: 2.5V
Weight: 72g ( Appr)
Internal resistance: 15mΩ ( Appr) (AC 1kHz)
Standard Charge: 2000mA,CCCV 100mA cut-off
Quick Charge Current: 4000mA
Перший цикл проводив за допомогою зарядного пристрою Vapcell S4. Спочатку акумулятори були заряджені приблизно на 40%, причому обидва екземпляри — однаково. «Тренувальний» цикл показав ємність близько 5100 мА·год.

Як видно з наведених вище характеристик, для акумуляторів заявлено два режими заряджання: звичайний струмом 2 А та прискорений — струмом 4 А.
За струму 2 А повне заряджання тривало 2 години 50 хвилин, що цілком нормально для таких акумуляторів.

За струму 4 А акумулятор зарядився за 1 годину 45 хвилин, що, на мій погляд, відносно довго. Тому я не рекомендував би використовувати такий режим, а обмежився б струмом 2–2,5 А.

На сайті Vapcell є графіки їхніх випробувань за струмів 2, 10 і 15 А, де наведено результати 5148 мА·год або 18,5 Вт·год за струму 2 А. Нагадаю, що правильне вимірювання ємності проводять за струму 0,2C.

Я вимірював характеристики в п’яти режимах: 0,2C, 0,5C, 1C, а також 10 і 15 А, де C=5,2 А.
Перший піддослідний видав 5044 мА·год або 18,23 Вт·год, що, загалом, відносно непогано й теж більше за 5000 мА·год, але все ж менше, ніж було заявлено.
При цьому помітно, що акумулятори нормально поводилися й за струму розряджання 15 А, але, на мій погляд, це максимальний струм розряджання, а для довшого терміну служби варто обмежити його рівнем 10 А.

Для акумуляторів із відносно великими струмами розряджання я іноді проводжу тест залишкової ємності, який добре показує ефективність віддачі за максимальних навантажень. Тест проводиться струмом 0,2C після розряджання максимальним струмом і охолодження акумулятора до кімнатної температури. Що менший результат, то краще. Тут перший акумулятор віддав лише 58 мА·год — чудовий результат.

Температура під час розряджання струмами 1C, 10 і 15 А — тут усе також непогано, максимум близько 70 градусів. Але слід враховувати, що ці акумулятори, найімовірніше, належать до високоємних, тому для них температура критичніша. Відповідно, тест підтвердив мої попередні слова щодо максимального тривалого безпечного струму — 10 А.

Другий піддослідний видав 5045 мА·год або 18,24 Вт·год — на 1 мА·год більше, ніж попередній екземпляр. З одного боку, я не отримав заявлених хоча б 5150 мА·год, а з іншого — маємо чудову повторюваність результатів, і складно сказати, що в цьому випадку краще, а що гірше.

Залишкова ємність тут трохи вища, але все одно результат дуже хороший.

З температурами спостерігається приблизно та сама ситуація, хоча було б дивно, якби різниця була помітною.

Перевірка повторюваності результатів за струмів 0,2C, 1C, 10 і 15 А показала, що тут не просто все добре, а навіть чудово, і це свідчить про те, що явно використано фірмові елементи. Скажу більше: нещодавно я протестував майже 500 акумуляторів LG, то там розкид був навіть більший. Якщо цікаво, опублікую результати.

Як я писав, цього разу фірма Vapcell на моє прохання надіслала по 4 екземпляри, і було б несправедливо просто залишити їх лежати в коробці, тому я протестував і другу пару, але за скороченою програмою — лише за струмів 0.2С, 1С і 15А.
І тут акумулятори також мали ідентичні характеристики, щоправда, віддали трохи більше, але я грішу на те, що їх тестували пізніше, а температура повітря була на пару градусів вища.
Але є одне «але», яке я помітив уже під час складання зведених графіків: четвертий піддослідний показав дивне просідання ближче до кінця розряду. Причому, коли я завантажив графіки за струму 0.2С, то спочатку подумав, що сам тест пройшов якось не так, але після завантаження графіків за струмів 1С і 15А моя думка змінилася: це певна особливість саме цього екземпляра акумулятора.
Я завжди кажу, що графік розряду акумулятора — це як фотографія в паспорті: по-своєму він майже унікальний для кожної моделі. Саме тому мене здивувало, що за струму 0.2С (стандартний режим вимірювання) на всіх інших ділянках він ідентичний на 100%, окрім дивного провалу ближче до кінця. Таку дивину я спостерігаю вперше.

Ну і зведений графік усіх чотирьох екземплярів за струмів 0.2 і 1С. І тут я побачив другу дивину: виявляється, у четвертого екземпляра було не просідання, а радше дивний підйом у третього (зелений колір). Точніше, перший і другий мали однакові графіки, а третій і четвертий відрізнялися, але в різні боки, тому на зведеному графіку це було помітніше.
Загалом самі дивини.

Після тестів термоусадка трохи сповзла. Це характерна особливість, про яку я неодноразово згадував і писав, що в фірмових елементів у рідній термоусадці вона не сповзає навіть за температури понад 100 градусів, а тут трохи сповзла вже за 70. Не скажу, що це погано, просто варто мати це на увазі.
Ліворуч перша пара, праворуч друга.

Вимірювання імпедансу після отримання, циклу нормалізації та після тестів. Досить великий розкид не випадковий: для тесту я відібрав екземпляри саме з максимальним розкидом, але, як показали тести, це ніяк не завадило їм продемонструвати майже ідентичні результати.

А це результати третього й четвертого екземплярів після отримання та після всіх тестів.

Традиційно трохи порівнянь — для початку з сайтом Vapcell, струм розряду тут 15А.

Я ж вирішив порівняти їх не лише з набагато більшою кількістю інших моделей акумуляторів, а й у різних режимах — за струмів 0.2, 1С і 15А.
У порівнянні брали участь:
Акумулятори Vapcell F52, які ми розглядаємо
LG INR21700-M50T
Samsung INR21700-50E
Samsung INR21700-50G
Vapcell T50
Vapcell G50
Vapcell P50
За струму 0.2С графіки всіх акумуляторів дуже схожі, але за ємністю явно вирізняються ті, що ми розглядаємо, і Vapcell T50, хоча різниця з рештою не дуже велика.

За струму 1С різниця стала помітно більшою — дається взнаки різна струмовіддача акумуляторів, але найкращі результати також у тих, що ми розглядаємо, і Vapcell T50

А ось за 15А чітко вирізнилися ті, кому важко віддавати такий струм. Але все одно за віддачею в мА·год на першому місці опинилися ті, що ми розглядаємо, і все ті ж Vapcell T50. Хоча є «один нюанс»: Vapcell T50 хоч і поступається за віддачею в мА·год, але віддав більше у Вт·год — 16.80 проти 16.61Вт·год у тих, що ми розглядаємо. Тож не все так однозначно.

Коли вже писав огляд і лазив сайтом Vapcell, то виявив там ще цікавіші акумулятори Vapcell F58, розмір 21700, але заявлена ємність 5800мА·год! І скажу так: я вже хочу їх собі на тести, можна навіть у компанії з трохи менш ємними Vapcell F54
Ну як вам така краса? :)

Ну і на анонс продовження — пара фото.

Тепер висновки.
На мій погляд, акумулятори чудові за характеристиками, є певна дивина з графіками, що трохи дивно, хоча мене дуже складно чимось здивувати. Та попри це, порівняльні графіки однозначно показують, що акумулятори добре показують себе і за відданою ємністю, і за струмовіддачею, нічим не поступаючись іншим протестованим, а фактично випереджаючи їх майже в усіх режимах. Єдиний гідний конкурент — це Vapcell T50.
Загалом, якщо натрапите на них і ціна вас влаштує, можу рекомендувати.
На сьогодні поки що все. Нехай у вашому домі завжди буде світло.
Як завжди, нагадую: щоб постійно бути в курсі нових тем у блозі, рекомендую підписатися на мій інстаграм, де я публікуватиму сповіщення про всі нові теми й, можливо, писатиму просто про щось цікаве — посилання на акаунт
Отже, мені прислали коробочку з різними акумуляторами, а я, власне, і не проти, тим паче що акумулятори зараз дуже потрібна річ. До того ж у мене вже є не лише ідеї, куди їх застосувати, а дещо вже й застосовано — про це я скоро теж розповім.
Упаковані у звичні фірмові коробочки Vapcell — акуратно, але, як я неодноразово писав, краще б їх пропонували за окрему плату.

Колір світло-салатовий, маркування, основні характеристики, код-скретч — усе як завжди. Плюсовий контакт плоский, усі акумулятори на вигляд цілком однакові.

До розмірів також питань немає, щоправда, за вагою був певний розкид, але не сказав би, що суттєвий.

Технічні характеристики
Model: F52
Size: 21.1±0.2 * 70.8±0.3mm
Typical Capacity: 5200mAh (0.2C discharge)
Min capacity: 5050mAh (0.2C discharge)
Nominal voltage: 3.60V
Max Continuous Discharge Current: 15A
End-of-charge voltage: 4.20V
End-of-discharge Voltage: 2.5V
Weight: 72g ( Appr)
Internal resistance: 15mΩ ( Appr) (AC 1kHz)
Standard Charge: 2000mA,CCCV 100mA cut-off
Quick Charge Current: 4000mA
Перший цикл проводив за допомогою зарядного пристрою Vapcell S4. Спочатку акумулятори були заряджені приблизно на 40%, причому обидва екземпляри — однаково. «Тренувальний» цикл показав ємність близько 5100 мА·год.

Як видно з наведених вище характеристик, для акумуляторів заявлено два режими заряджання: звичайний струмом 2 А та прискорений — струмом 4 А.
За струму 2 А повне заряджання тривало 2 години 50 хвилин, що цілком нормально для таких акумуляторів.

За струму 4 А акумулятор зарядився за 1 годину 45 хвилин, що, на мій погляд, відносно довго. Тому я не рекомендував би використовувати такий режим, а обмежився б струмом 2–2,5 А.

На сайті Vapcell є графіки їхніх випробувань за струмів 2, 10 і 15 А, де наведено результати 5148 мА·год або 18,5 Вт·год за струму 2 А. Нагадаю, що правильне вимірювання ємності проводять за струму 0,2C.

Я вимірював характеристики в п’яти режимах: 0,2C, 0,5C, 1C, а також 10 і 15 А, де C=5,2 А.
Перший піддослідний видав 5044 мА·год або 18,23 Вт·год, що, загалом, відносно непогано й теж більше за 5000 мА·год, але все ж менше, ніж було заявлено.
При цьому помітно, що акумулятори нормально поводилися й за струму розряджання 15 А, але, на мій погляд, це максимальний струм розряджання, а для довшого терміну служби варто обмежити його рівнем 10 А.

Для акумуляторів із відносно великими струмами розряджання я іноді проводжу тест залишкової ємності, який добре показує ефективність віддачі за максимальних навантажень. Тест проводиться струмом 0,2C після розряджання максимальним струмом і охолодження акумулятора до кімнатної температури. Що менший результат, то краще. Тут перший акумулятор віддав лише 58 мА·год — чудовий результат.

Температура під час розряджання струмами 1C, 10 і 15 А — тут усе також непогано, максимум близько 70 градусів. Але слід враховувати, що ці акумулятори, найімовірніше, належать до високоємних, тому для них температура критичніша. Відповідно, тест підтвердив мої попередні слова щодо максимального тривалого безпечного струму — 10 А.

Другий піддослідний видав 5045 мА·год або 18,24 Вт·год — на 1 мА·год більше, ніж попередній екземпляр. З одного боку, я не отримав заявлених хоча б 5150 мА·год, а з іншого — маємо чудову повторюваність результатів, і складно сказати, що в цьому випадку краще, а що гірше.

Залишкова ємність тут трохи вища, але все одно результат дуже хороший.

З температурами спостерігається приблизно та сама ситуація, хоча було б дивно, якби різниця була помітною.

Перевірка повторюваності результатів за струмів 0,2C, 1C, 10 і 15 А показала, що тут не просто все добре, а навіть чудово, і це свідчить про те, що явно використано фірмові елементи. Скажу більше: нещодавно я протестував майже 500 акумуляторів LG, то там розкид був навіть більший. Якщо цікаво, опублікую результати.

Як я писав, цього разу фірма Vapcell на моє прохання надіслала по 4 екземпляри, і було б несправедливо просто залишити їх лежати в коробці, тому я протестував і другу пару, але за скороченою програмою — лише за струмів 0.2С, 1С і 15А.
І тут акумулятори також мали ідентичні характеристики, щоправда, віддали трохи більше, але я грішу на те, що їх тестували пізніше, а температура повітря була на пару градусів вища.
Але є одне «але», яке я помітив уже під час складання зведених графіків: четвертий піддослідний показав дивне просідання ближче до кінця розряду. Причому, коли я завантажив графіки за струму 0.2С, то спочатку подумав, що сам тест пройшов якось не так, але після завантаження графіків за струмів 1С і 15А моя думка змінилася: це певна особливість саме цього екземпляра акумулятора.
Я завжди кажу, що графік розряду акумулятора — це як фотографія в паспорті: по-своєму він майже унікальний для кожної моделі. Саме тому мене здивувало, що за струму 0.2С (стандартний режим вимірювання) на всіх інших ділянках він ідентичний на 100%, окрім дивного провалу ближче до кінця. Таку дивину я спостерігаю вперше.

Ну і зведений графік усіх чотирьох екземплярів за струмів 0.2 і 1С. І тут я побачив другу дивину: виявляється, у четвертого екземпляра було не просідання, а радше дивний підйом у третього (зелений колір). Точніше, перший і другий мали однакові графіки, а третій і четвертий відрізнялися, але в різні боки, тому на зведеному графіку це було помітніше.
Загалом самі дивини.

Після тестів термоусадка трохи сповзла. Це характерна особливість, про яку я неодноразово згадував і писав, що в фірмових елементів у рідній термоусадці вона не сповзає навіть за температури понад 100 градусів, а тут трохи сповзла вже за 70. Не скажу, що це погано, просто варто мати це на увазі.
Ліворуч перша пара, праворуч друга.

Вимірювання імпедансу після отримання, циклу нормалізації та після тестів. Досить великий розкид не випадковий: для тесту я відібрав екземпляри саме з максимальним розкидом, але, як показали тести, це ніяк не завадило їм продемонструвати майже ідентичні результати.

А це результати третього й четвертого екземплярів після отримання та після всіх тестів.

Традиційно трохи порівнянь — для початку з сайтом Vapcell, струм розряду тут 15А.

Я ж вирішив порівняти їх не лише з набагато більшою кількістю інших моделей акумуляторів, а й у різних режимах — за струмів 0.2, 1С і 15А.
У порівнянні брали участь:
Акумулятори Vapcell F52, які ми розглядаємо
LG INR21700-M50T
Samsung INR21700-50E
Samsung INR21700-50G
Vapcell T50
Vapcell G50
Vapcell P50
За струму 0.2С графіки всіх акумуляторів дуже схожі, але за ємністю явно вирізняються ті, що ми розглядаємо, і Vapcell T50, хоча різниця з рештою не дуже велика.

За струму 1С різниця стала помітно більшою — дається взнаки різна струмовіддача акумуляторів, але найкращі результати також у тих, що ми розглядаємо, і Vapcell T50

А ось за 15А чітко вирізнилися ті, кому важко віддавати такий струм. Але все одно за віддачею в мА·год на першому місці опинилися ті, що ми розглядаємо, і все ті ж Vapcell T50. Хоча є «один нюанс»: Vapcell T50 хоч і поступається за віддачею в мА·год, але віддав більше у Вт·год — 16.80 проти 16.61Вт·год у тих, що ми розглядаємо. Тож не все так однозначно.

Коли вже писав огляд і лазив сайтом Vapcell, то виявив там ще цікавіші акумулятори Vapcell F58, розмір 21700, але заявлена ємність 5800мА·год! І скажу так: я вже хочу їх собі на тести, можна навіть у компанії з трохи менш ємними Vapcell F54
Ну як вам така краса? :)

Ну і на анонс продовження — пара фото.

Тепер висновки.
На мій погляд, акумулятори чудові за характеристиками, є певна дивина з графіками, що трохи дивно, хоча мене дуже складно чимось здивувати. Та попри це, порівняльні графіки однозначно показують, що акумулятори добре показують себе і за відданою ємністю, і за струмовіддачею, нічим не поступаючись іншим протестованим, а фактично випереджаючи їх майже в усіх режимах. Єдиний гідний конкурент — це Vapcell T50.
Загалом, якщо натрапите на них і ціна вас влаштує, можу рекомендувати.
На сьогодні поки що все. Нехай у вашому домі завжди буде світло.
Цю сторінку знайшли, коли шукали:
vapcell кого перепаковывает, inr21700-f52
vapcell кого перепаковывает, inr21700-f52
Ця модель є у зведеній таблиці: Порівняння акумуляторів: виміряна ємність і опір
Цифри з цього огляду є в базі вимірювань: Акумулятори
Порахувати самомуУсі калькулятори
Товари зі знижкою
Вас може зацікавити
Товари зі знижкою
Підтримати проєкт
Усі матеріали на сайті та поради безкоштовні, однак ми будемо вдячні за підтримку проєкту та каналу!
Коментарі13
Обговорити на форуміЄ запитання чи власний досвід? Обговоріть статтю з автором і читачами: на форумі зручно показувати схеми та фото.
Перейти на форумКоментувати можуть зареєстровані читачі. Це займає хвилину, і можна увійти через той самий акаунт, що й на форумі.
УвійтиРеєстрація




Коментарі публікуються мовою оригіналу.